Новини

Шампионат на AFF U23: Източен Тимор се класира за нокаути, след като победи Камбоджа с 1-0

Камбоджа (bbabo.net) - Източен Тимор се класира за нокаутите в текущото първенство на AFF U23, след като победи Камбоджа с 1-0 в срещата си в груповата фаза на националния стадион Мородок Течо в Пном Пен, Камбоджа. Неправилното изчистване на Юе Сафи, което доведе до (18′) автогол, се оказа разликата между двете страни.

Победителите показаха повече спешност и целеустременост, тъй като започнаха да нападат крепостта на Камбоджа още от първия съдийски сигнал. Музиньо де Лима беше в разгара на нещата с халфа, който правеше страничния си тик благодарение на стрелбата си и разнообразните си умения за пасове.

Вратарят на Камбоджа Хул Кимхуй трябваше да направи серия от спасявания през първата четвърт, за да запази резултатите непроменени. Съпротивата му обаче се разпадна в 18-ата минута, когато центриране на Жоао Хале отдясно бе насочено в мрежата от собствения му съотборник Юе Сафи.