Новини

Русия - ЦСКА победи Спартак в централния мач от турнето на РПЛ

Русия (bbabo.net), - ЦСКА се оказа по-силен от Спартак в принципно дерби в рамките на 19-ия кръг на руската Висша лига - 2:0. Отличиха се Юсуф Язиджи и Бактиор Зайнутдинов.

През зимата извън сезона Спартак и ЦСКА претърпяха големи промени. "Червено-белите" смениха старши треньора - мястото на Руи Витория зае италианеца Паоло Ваноли, а армейците подсилиха състава с няколко новодошли. Четирима от тях - Хорхе Караскал, Жан-Филип Гбамин, Хесус Медина и Юсуф Язичи - излязоха на терена от първите минути.

За разлика от дербито от първия кръг, днешният мач се оказа доста ярък. Дори в началните 45 минути, в които зрителите не видяха голове, имаше моменти. Куинси Промес удари напречната греда, армейците направиха няколко опасни контраатаки, но не успяха да разстроят Александър Селихов.

Все пак още в самото начало на второто полувреме - в 49-ата минута - Язичи откри резултата, просто пробивайки от свободен удар. След като допуснаха, спартаковците станаха още по-активни, Ваноли направи няколко смени. По-специално, вместо Александър Соболев излезе новакът на "червено-белите" Шамар Никълсън. Увлечени от атаката, домакините в крайна сметка позволиха на армейците да вкарат втория гол: Бактиер Зайнутдинов се разписа. В резултат - 2:0 в полза на ЦСКА.

След 19 кръга ЦСКА е на четвърто място с 33 точки. Напред са само Сочи (34 точки), Зенит (38) и Динамо (39). В същото време петроградците, за разлика от своите конкуренти, имат мач в ръка в понеделник срещу казанския Рубин. Що се отнася до Спартак, червено-белите са на девето място с 23 точки.