Новини

Кидамби Шрикант създава история, става първият индиец, който влиза във финал на Световното първенство на BWF

Индиецът Кидамби Шрикант създаде история в събота, като стана първият индийски совалч, който влезе във финала в категорията на сингъл за мъже на Световното първенство на BWF в Уелва. В изцяло индийска битка бившият номер едно в света Шрикант се обедини, за да победи Лакшя Сен с 17- 21, 21-14, 21-17 в трилър, продължил един час и девет минути. Сега Сен ще се сблъска в мача за златен медал срещу победителя от втория полуфинал, който ще се играе между Андерс Антонсен от Дания и Сингапур. Loh Kean Yew. 20-годишният индиец, който преследваше играта в началото, влезе в първия игров интервал с преднина от 11-8. Но Кидамби скоро показа своя опит и изравни играта на 17-17 след подновяването. Сен обаче не загуби самообладание и принуди 12-ия поставен индиец да прави грешки под напрежение с някои ловки докосвания. Той взе четири поредни точки, за да завърши първия мач. Крепещите бекхенди и брилянтната игра на мрежата бяха показани в началото на втория мач, докато световният номер 19 се състезаваше до преднина от 8-4. Но неговият старши сънародник отвърна силно и поведе с две точки преднина в средата на мача. С инерция на своя страна, 28-годишният индиец увеличи разликата с преднина от 16-12. Сен се опита да се върне в играта, но Srikanth удържа нервите си, за да принуди решаващия. Третият мач продължи напред-назад, като и двамата совалки се оказаха изравнени при 7-7. Но непоставеният индиец беше този, който взе предимството от три точки в интервала в средата на играта на решаващия мач. След смяната на краищата, Srikanth си проправи път обратно в играта, като изравни резултата на 13-13 и скоро поведе при 19-16. Бившият номер едно в света след това се държеше, за да запечата място в сблъсъка на върха. В петък, за място в последните 4, Лакшя Сен победи Джао Джун Пен в трилър. Борейки се на корт 2, индиецът премина покрай китайския совалч с 21-15, 15-21, 22-20 в титаничен сблъсък от час и седем минути. От друга страна, Кидамби Шрикант победи Марк Калджоу, за да влезе в полу- финали на шампионата. Бившият номер едно в света индиец победи холандския совалчия с 21-8, 21-7 в състезание, което продължи само 26 минути. Кидамби Шрикант от Индия създаде история в събота, като стана първият индийски совалчия, който влезе на финала в категорията на сингъл при мъжете Световното първенство на BWF в Уелва.

В изцяло индийска битка бившият номер едно в света Шрикант се обедини, за да победи Лакшя Сен със 17-21, 21-14, 21-17 в трилър, който продължи един час и девет минути.

Сега Сен ще се сблъска в мача за златен медал срещу победителя от втория полуфинал, който трябва да се играе между датчанина Андерс Антонсен и сингапурския Ло Кийн Ю.

20-годишният индиец, който гонеше играта в началото, влезе в първия игров интервал с преднина от 11-8. Но Кидамби скоро показа своя опит и изравни играта на 17-17 след подновяването.

Въпреки това, Сен не загуби самообладание и принуди 12-ия поставен индиец да прави грешки под напрежение с някои ловки докосвания. Той взе четири поредни точки, за да завърши първия мач.

Кипящи бекхенди и брилянтна игра на мрежата бяха показани в началото на втория мач, докато световният номер 19 се състезава с преднина от 8-4. Но неговият старши сънародник се пребори силно и поведе с две точки преднина в почивката в средата на мача.

С инерция на своя страна, 28-годишният индиец увеличи разликата с преднина от 16-12. Сен се опита да се върне в играта, но Шрикант удържа нервите си, за да принуди решаващия.

Третият мач продължи напред-назад, като и двамата совалки се оказаха на ниво 7-7. Но непоставеният индиец беше този, който взе предимството от три точки в интервала в средата на играта на решаващия мач. След смяната на краищата, Srikanth си проправи път обратно в играта, като изравни резултата на 13-13 и скоро поведе при 19-16. Бившият номер едно в света след това държеше нервите си, за да запечата мястото в сблъсъка на върха.

В петък, за място в последните 4, Лакшя Сен победи Джао Джун Пен в трилър. Борейки се на корт 2, индиецът премина покрай китайския совалър с 21-15, 15-21, 22-20 в титаничен сблъсък от един час и седем минути.

От друга страна, Кидамби Шрикант победи Марк Калджоу, за да стигне до полуфиналите на шампионата. Бившият номер едно в света индиец победи холандския совалч с 21-8, 21-7 в състезание, което продължи само 26 минути.