Новини

Ливърпул се проведе, докато Сон спасява Шпорите в трилър

Отборът на Клоп се възстанови от ранния удар на Хари Кейн, за да продължи напред благодарение на голове на Диого Джота и Андрю Робъртсън.

Но нападателят на Южна Корея Сон изравни, след като Алисон пропусна опита си да отсече паса на Хари Уикс.

Ливърпул удържа една точка, въпреки че трябваше да играе последните 13 минути с 10 души след уволнението на Робъртсън за грозен хак на Емерсън Роял.

Клоп получи жълт картон, след като протестира срещу две ключови решения на Тиърни, настоявайки, че Кейн е трябвало да бъде изгонен, а Джота заслужава дузпа.

Германецът се прицели в Тиърни след мача, като каза: „Нямам представа какъв е проблемът му с мен.

„Бях малко по-емоционален в мача. Бих предпочел правилните решения на терена.

„Кейн определено получи червен картон. За дузпата реферът ми каза, че смята, че Джота спира нарочно. Това е невероятно.

„Той имаше най-доброто място на терена и не го дава. Ще трябва да го попиташ какъв е проблемът му с мен.

За първи път от четири години Ливърпул няма да е начело на класацията във Висшата лига на Коледа.

Червените изостават на три точки от лидера Манчестър Сити, който разби Нюкасъл с 4:0 по-рано в неделя.

След като спечели предишните си осем мача във всички състезания, Ливърпул отново напусна Лондон разочарован от загубата от Уест Хем и равенството от Брентфорд този мандат.

Пулсиращата среща беше добре дошло противоотрова срещу коронавирусната хаос, която обхвана Висшата лига, като шест мача бяха отложени този уикенд.

На фона на призивите коледната програма да бъде отложена, за да се спре разпространението на вируса, Клоп каза: „Сега играем в сряда, неделя и вторник. Това е невъзможно.

„Нямаме играчи. Може би ще имаме още един или два случая. Трябва да помислим за това, не можем просто да прокараме всичко. Ако не играем повече и имаме почивка, съм добре."

Тотнъм беше най-тежко засегнат от Covid, като гостуването на Ливърпул беше първият им мач от две седмици, след като мачовете срещу Рен, Брайтън и Лестър бяха отложени.

Върджил Ван Дайк, Фабиньо и Къртис Джоунс отсъстваха, след като пропуснаха победата в четвъртък срещу Нюкасъл след положителна проба.