Общество Новини

Канада победи Швеция с 11-0, за да се класира за полуфиналите на олимпийския хокей за жени

Канада (bbabo.net), - Женският отбор по хокей на Канада се класира с лекота в полуфиналите в петък, след като разби Швеция с 11-0 на Олимпийските игри в Пекин.

Нажеженото нападение на отбора беше напълно проявление в четвъртфиналната игра, след като нападателят Бриан Дженър отбеляза резултата само в три минути след първия период.

Капитан Мари-Филип Пулен намери Дженър в предната част на шведската врата; Дженър раздуха при първия удар, но прибра втория под вратаря, за да даде зелена светлина на Канада.

Дженър вкара още два пъти в мача за хеттрик, като се присъедини към съотборничката си Сара Филие с по три гола в последния резултат. И двамата са изравнени за лидерство в турнира по отбелязани голове с по осем в пет мача.

Пулен и Сара Нурс водеха отбора по точки с по четири. Натали Спунър води в турнира с 13 точки в пет мача.

Когато прозвуча последният съдийски сигнал, Канада отбеляза 11 гола при 56 удара. Женският отбор вече отбеляза 44 гола в пет мача при 250 изстрела, докато допусна само пет гола при 120 изстрела.

Все още не е обявен опонентът на Канада в полуфинала. Неговият основен съперник, Съединените щати, спечели четвъртфиналната си игра срещу Чехия с 4-1.