Общество Новини

Канада - Марк-Андре Фльори блести, когато Чикаго побеждава с 4-1 над Едмънтън Ойлерс

Канада (bbabo.net), - Марк-Андре Фльори направи 40 спасявания, след като Чикаго Блекхоукс спечелиха с 4-1 над Едмънтън Ойлърс в сряда вечер на Роджърс Плейс.

„Бяхме несинхронизирани навсякъде“, каза капитанът на Ойлърс Конър Макдейвид след загубата. „Вероятно не сме се борили достатъчно упорито около тяхната мрежа и обидно, да, бяхме лоши в тези два мача.“

„Получаваме достатъчно количество, но не получаваме качествени удари“, каза треньорът на Ойлерс Дейв Типет.

Блекхоукс отбелязаха гол при първите си два удара в мача. Алекс DeBrincat изтръгва в power-play еднократен. Брандън Хейгъл вкара от слота и направи 2-0 Чикаго 2:47 в играта.

Хоукс продължиха да пиперират Майк Смит от Ойлърс в първия, но ветеранският вратар направи няколко големи спасявания.

„Когато загубите два пъти, просто не искате да се откажете от този трети и да се надяваме, че можете да задържите (вашия отбор) в (играта) достатъчно дълго, за да се върнете“, каза Смит след мача.

„Той направи страхотни спасявания в първия период“, каза Типет за своя вратар.

„Имаше три или четири шанса, които щяха да ни развалят много по-рано, а той направи няколко страхотни спасявания, така че е жалко, че не можахме да вкараме някои голове за него.

С малко повече от минута остава в първия, защитникът на Ойлърс Дънкан Кийт се блъсна силно в дъските зад собствената си мрежа. След като лежа на леда за няколко мига, Кийт успя бавно да си проправи път от леда. Той не се върна в играта.

„Наистина не видях как удари, просто видях в каква форма беше, след като падна“, каза Смит. „Никога не искате да видите съотборник – или който и да е – да влиза толкова силно в дъските и да не става веднага.

Нападателят на Ойлърс Зак Касиан също напусна играта във втория период след изстрел в лицето. След мача Типет каза, че и двамата играчи ще бъдат оценени в четвъртък сутринта.

Ойлърс излязоха да стрелят във втория период и накрая победиха Фльори с гол на Леон Драйзайтл. Едмънтън надигра Чикаго с 20-6 във втория.

Dylan Strome вкара гол в силна игра, за да направи 3-1 Blackhawks в началото на третата.

„Трябва да намерим начин да убием. Тази вечер отново загубихме битката на специалните отбори и това е голяма част от играта ни“, каза Макдейвид.

Нападателят на Блекхоукс Кирби Дах отбеляза гол от тесен, за да увеличи преднината в средата на рамката.

Ойлърс (23-18-3) ще приемат Ню Йорк Айлъдърс в петък.