Общество Новини

ФК Челси посвещава победата в Абу Даби на Роман Абрамович

Футболистите на английския клуб "Челси" за първи път станаха победители в клубното световно първенство, което завърши в Абу Даби. Във финалния мач победителите в европейската Шампионска лига в продълженията победиха собственика на Копа Либертадорес бразилския "Палмейрас" - 2:1.

Старши треньорът на лондонския отбор Томас Тухел посвети победата на собственика на клуба, руския бизнесмен Роман Абрамович. „Тази победа е за вас и за вашия клуб. Това стана възможно благодарение на вашия принос, вашата страст“, ​​каза Тухел.

Заслужава да се отбележи, че един от най-богатите руски бизнесмени присъстваше на подиума на стадион „Мохамед бин Зайед“ по време на мача и след като беше сниман с купата.

Основното време на финалната среща завърши наравно - 1:1. На гола на Ромелу Лукаку в 55-ата минута бразилците отговориха с топка на Рафаел Вейг, който реализира дузпа в 64-ата минута. В продълженията 11-метров удар вече беше назначен към вратата на Палмейрас - топката отбеляза Кайл Хаверц в 117-ата минута.

Томас Тухел спечели третата си титла с Челси тази година. Освен триумфа на Световното клубно първенство, Тухел спечели още Шампионската лига и Суперкупата на Европа. Това е 21-та титла за Роман Абрамович, откакто той придоби Челси през 2003 г.

И така, "аристократите" спечелиха 5 първенства в Англия, 2 Шампионски лиги, 5 Купи на Англия, 3 Купи на Английската лига, 2 Европейски лиги, Суперкупа на УЕФА, 2 Суперкупи на ФА и Световното клубно първенство. В същото време лондончани спечелиха Световното клубно първенство за първи път в историята си.