Общество Новини

Азербайджан - Спортисти от Беларус спечелиха златото на Световната купа в Баку в програмата за синхронни скокове

Азербайджан (bbabo.net), - БАКУ - Спортистите, представляващи Беларус - Андрей Буилов и Иван Литвинович спечелиха "златото" на Световната купа по батут в Баку в програмата за синхронни скокове за мъже, съобщава bbabo.net в неделя. Резултатът от гимнастичките са 52.810 точки.

Сребърен медал взеха Данила Касимов и Кирил Козлов от Русия (50,820 точки), "бронз" спечелиха португалските гимнастици Диого Абреу и Педро Ферейра (49,960 точки).

Трябва да се отбележи, че Световната купа по батут се провежда на 12-13 февруари в Националната арена по гимнастика в Баку.

Около 60 състезатели от 13 страни по света участват в първите международни състезания, организирани от Азербайджанската федерация по гимнастика през 2022 г.

Състезанията се провеждат със специално разрешение на Кабинета на министрите на Азербайджан и в съответствие с правилата за карантина, действащи в страната, санитарните и епидемиологичните изисквания без участието на зрители.