Общество Новини

Читембве защитава обвиненията след равенството

КАПС Юнайтед. . . . . . . . . . 0

Лош формат? Как Купата на Казахстан се превърна в скучно задължение за клубовете

Ngezi платина. . . . . . . . . 0

Треньорът на Cbbabo.netS UNITED Лойд Читембве защити обвиненията си, след като Green Machine регистрира още едно равенство в тази среща на Висшата футболна лига на Castle Lager на Националния спортен стадион вчера.

Резултатът означаваше, че Makepekepe изравни всичките си четири начални мача този сезон.

В перспектива Cbbabo.netS United пропусна огромна възможност да намалят значително разликата между себе си и изненада лидерите Manica Diamonds.

Но на практика това е отбор, който се справи добре, за да неутрализира по-добре подготвен опонент, който всъщност е един от фаворитите за спечелване на титлата.

Това е отбор, който имаше само осем регистрирани играчи, трениращи преди подновяването на лигата преди две седмици.

Това е отбор, който успя да събере играчи само два дни преди да изиграят своя пренареден мач от третия ден срещу Black Rhinos миналата седмица.

Това е екип, който е изправен пред колапс, предвид нарастващите финансови проблеми, които застрашават дори самото му съществуване.

И седмица след равенството 1-1 срещу Rhinos в Мутаре, Makepekepe изглеждаше много по-добре в тактическото си приложение, въпреки че успяха само с един удар към целта във вчерашния мач.

„Мислех, че това е добър мач от момчетата. Играчите бяха отлични, като се има предвид, че никога не сме имали предсезонна подготовка, за разлика от тези отбори, които са се подготвяли цяла вечност“, каза Читембве.

„От тази гледна точка смятах, че това е добър футболен мач от моите момчета, като се има предвид начина, по който те се прилагат. Разбира се, можете да кажете, че остротата все още не е налице, очевидно това, което носи тази острота, е като вложите повече часове, повече дни, повече седмици в тренировки, повтаряйки едни и същи неща отново. Така можем да съберем нещата.

„Не можете да се колебаете на момчетата за усилията. Дадоха всичко от себе си, това е екип, който се нуждае от някои области, върху които да се работи.

„Аз съм футболен треньор, говоря от практическа гледна точка. Имаме още 34 мача, изиграхме само четири мача. Гледайки екипа ми, не можете да затрудните никого и можете да си представите дали тези момчета могат да ви дадат такова представяне, като се има предвид, че са тренирали само две седмици. Представете си, ако бяха тренирали нормалните шест седмици в подготовка за мачовете.

„В правилната посока сме, засега добре. Все още имаме време да настигнем останалите отбори.”

Гостите контролираха мача във всички аспекти от началото до края.

Те трябваше да поведат още в 12-ата минута, когато Валентин Кадонзво, неозначен точно извън наказателното поле, насочи усилията си към вратата на Симба Чинани.

Миг по-късно Делич Муримба стреля кротко по Чинани, преди капитанът Кадр Амини да получи може би най-добрия шанс в играта.

Бившата звезда на ФК Платинум обаче беше с плоски крака и реагира малко бавно на подаването на Кадонзво, което можеше да насочи само в широки крака.

От другата страна Макепекепе, разгръщайки атака от трима души, Уилям Манондо и Фениас Бамуси, играещи встрани от Клайв Аугусто, се затрудняваха да пробият защитата на Карлос Маршалед.

В един рядък набег, Девън Чафа, точно като Мавхуруме от отсрещната страна, изправен пред бившите си работодатели за първи път, видя, че неговата косачка за трева на дълги разстояния пропуска изправена.

Втората фаза беше свидетел на същия сценарий и двата отбора изглеждаха доволни да седят и по-скоро да си поделят плячката.

Играта беше съсредоточена главно в халфовата линия, където всеки отбор имаше петима играчи. Служебният треньор на Ngezi Platinum, Takesure Chiragwi, който е за наказания Родуел Дхлакама, изрази задоволство от играта на неговите момчета.

Ако отборът на Мхондоро спечели, можеше да се изкачи на върха в класирането, но Чирагуи каза, че е доволен от равенството. Мислех, че се справихме много добре, особено когато играехме далеч от дома.

„Играхме срещу добре организиран отбор. Но мисля, че се приложихме добре тактически и има моменти, в които имахме числено предимство при атака“, каза Чирагуи.

„Създадохме толкова много положения, но за съжаление не можахме да ги реализираме, особено през първото полувреме, но съм щастлив, че момчетата играха добре.

„Има моменти, когато не бяхме толкова добри по отношение на прехода и прикриването един на друг. Това е област, върху която смятам, че трябва да работим. Но това е футбол, точка срещу Cbbabo.netS United е огромна.

„Готвихме се да победим, не мисля, че има треньор, който би влязъл в мач, очаквайки да загуби или да направи равенство.

„Просто замествам шефа си (Дхлакама), който е в отпуск.“

Ngezi Platinum остана трети в класацията с осем точки, на една точка зад Manica Diamonds и втория FC Platinum, докато Makepekepe се покачи с две стъпала до 11-то място.

ЕкипиCbbabo.netS United: Симбараше Чинани, Денис Дауда, Кенет Буладжи, Джоузеф Тулани, Валентин Мусарурва, Татенда Тавенгва, Фениас Бамуси, Родуел Чиниенгесере (Иън Ниони 84 минути), Клайв Аугусто, Уилям Манондо (Роналд Читийо 70 минути), Девон Чафа

Ngezi Platinum: Нелсън Чадя, Валентин Кадонзво (Марлон Мушонга 64 минути), Кадр Амини, Полит Мойо, Карлос Мавхуруме, Кудзай Чигвида, Марвелъус Мукумба, Анелка Чивандире (Марлвен Квинджо 77 минути), Денвър Мукамба (Последен Мукамба, Последен Де Бруким Йесим, Йезино 77)