Общество Новини

Словения побеждава Франция, докато Дончич започва

Словения (bbabo.net), - Кьолн – Звездата от НБА Лука Дончич вкара 47 точки, за да поведе защитаващия титлата си Словения до победата с 88:82 (20:19, 44:40, 64:64) над Франция в петия кръг на Евробаскет в сряда и си осигури първото място в групата и място на осминафиналите.

Появявайки се без Майк Тоби, който получи контузия в мача срещу Германия, Словения започна бавно и загуби с 14:3 през първата четвърт, докато Дончич не се засили за това, което един коментатор определи като най-добрите 15 минути, които е играл за националния отбор.

Играчът на Далас Маверикс вкара 27 точки до полувремето и добави още десет през третата четвърт, въпреки удар в главата, който го накара да напусне корта окървавен за междучасието.

Резултатът от 47 точки, плюс седем борби и пет асистенции прави Дончич играчът с втори най-висок резултат в мач на Евробаскет. Рекордът принадлежи на белгиеца Еди Терас, който успя да вкара 63 точки срещу Албания през 1957 г.

Словения беше в коловоз след болезнено поражение от Босна и Херцеговина в неделя, но след това се върна срещу Германия вчера.

Горан Драгич, пойнтгардът на Маями Хийт, призна, че отборът се бори, „когато желанието го няма“. „Но ако имаме енергията и си помагаме, ние сме неудържими. Да, грешки се случват. Но ние продължаваме напред“, каза той.

Що се отнася до представянето на Дончич, той каза, че той наистина е бил отличен, но „други също са допринесли със своя дял, включително тези, които не се показват в статистиката“, каза Драгич, който отбеляза 14 точки днес.

Словения се изправя срещу Грузия или Черна гора на осминафиналите, които ще се играят в събота.