Общество Новини

Suzuki Cup: Сингапур аут след полуфинално поражение от Индонезия

СИНГАПУР - До само осем души, лъвовете показаха предизвикателно представяне с гръб срещу стената, но в крайна сметка това се оказа напразно, тъй като Индонезия излезе победител с 4-2 след продължения в реванша от полуфиналите на AFF Suzuki Cup да спечелят с общо 5-3 и да се класират за шестия си финал.

Те ще играят или с Тайланд, или с Виетнам в лов за първи шампионат на АСЕАН.

Треньорите на Индонезия и Виетнам - Шин Тае-йонг и Парк Ханг-со - по-рано предположиха, че нивото на съдийство не е подходящо за повод толкова важен като полуфиналите и повдигнаха възможността за използване на видео асистент рефер (VAR ) за бъдещи издания.

Треньорът на Сингапур Тацума Йошида със сигурност ще се съгласи, след като видя множество решения да се разминават срещу него в луда 15-минутна фаза в края на първото полувреме, а след това към края на 90 минути пред 9 982 фенове на Националния стадион.

Индонезия поведе с 1-0 благодарение на откриването на Езра Уалиан в 11-та минута, след като домакинската защита не можа да се справи с издигнатия пас на Рамай Румакиек, който позволи на Витан Сулаеман да даде асистенция.

В 36-ата минута Сафуван Бахарудин получи жълт картон въпреки чист мач срещу Витан. Пет минути по-късно Ейми Реча изглеждаше възпрепятствана от Рахмат Ирианто, но реферът, Оманът Касим Матар Али Ал Хатми, остана неподвижен, тъй като заплаши, че ще бъде Гринч, който открадна Коледа на лъвовете.

Ситуацията се влоши за лъвовете, след като Сафуван получи втори жълт картон след сблъсък с Ризки Ридо, преди да бъде изпълнен свободен удар в добавеното време на първото полувреме.

Справедливостта изглежда беше възхвалена, тъй като доставката на Shahdan Sulaiman не беше изчистена и Song Ui-young се хвърли, за да изравни с първия си международен гол при шестото си участие.

Всичко заплашваше да кипи на полувремето, когато официалните лица на мача бяха освирквани извън терена и двамата треньори Шин и Йошида се изправиха срещу тъчлинията, а драмата продължи през второто полувреме.

Rizky удари в гредата на часовата марка и Йошида показа ръката си, като изведе Ikhsan Fandi, Faris Ramli и Shawal, като премина от 5-4-1 към 4-4-1.

Седем минути по-късно Сингапур остана на девет мъже, след като Ирфан Фанди получи заповедите си за маршируване за пакетиране на Ирфан Джая като последен човек.

Невероятно гостите допуснаха 18 нарушения до 83-ата минута, без да получат нито един жълт картон.

Едно от тях се случи в 74-ата минута и Шахдан отново се издигна, за да изпревари Надео.