Спорт Новини

Лесна победа над норвежки двойки, Ахсан/Хендра до полуфиналите на India Open.

Ню Делхи, - Индонезийски мъжки двойки, Мохамад Ахсан и Хендра Сетаван се класираха за полуфиналите на Откритото първенство на Индия или Откритото първенство на Индия, с лесна победа над представителите на Норвегия Торжус Флатен/Вегард Рикхайм, петък (14.1.2022 г.) в New Делхи, Индия.

Ахсан/Хендра отне само 26 минути, за да се отърве от Fllatten/Rikheim. Те се класираха за полуфиналите с резултат 21-12 и 21-14.

В началото на мача Ахсан/Хендра изоставиха 2-4. Но тогава първият поставен в позицията успя да изравни до 4-4. Те дори тогава водеха до 7-4.

Тогава Ahsan/Hendra водят доста далеч, за да станат 9-5 над този 82-ро класиран чифт. Те също така завършиха интервала в първото gi при 11-5.

Флатън/Рикем добавиха три поредни точки до 8, довеждайки позицията до 14-8. Ахсан/Хендра, които са далеч по-опитни, продължиха да печелят точки и завършиха първия мач 21-12 за 10 минути.

Във втория мач Ахсан/Хнедра отново изостанаха с 2-4. След това те последваха примера и успяха да поведат с 11-9 на интервала от втория мач. След това Ahsan/Hendra продължи без проблем и завърши втория мач 21-14 за 16 минути.

На полуфиналите Ahsan/Hendra ще се срещнат с малайзийската двойка Ong Yew Sin/Teo Ee Yi. Те са третият поставен в този шампионат. Онг/Тео се класира за полуфиналите, след като победи осмия поставени индийски двойки Венкат Гаурав Прасад/Джухи Деванган.