Хеттрикът на Джак Харисън отвежда Лийдс да победи Уест Хем, 3-2 побеждава Брентфорд с 3-0, Ливърпул се връща към победната серия Евертън уволни треньора Рафаел Бенитес

Лондон, - Хеттрикът на крилото на Лийдс Юнайтед Джак Харисън свали отбора домакин Уест Хем с резултат 3-2 в вълнуващ мач от Висшата лига, неделя (16.1.2022 г.) вечер WIB.

Първият хеттрик на Харисън в кариерата му не само накара феновете на домакините да замълчат, но и стана реванш за поражението на Лийдс с 0-2 преди седем дни от Уест Хем, във ФА Къп.

Джак Харисън. (AFP)

Междувременно за Уест Хем това поражение прави позицията му на четвърто място във временното класиране застрашена. Арсенал, който е точно под Уест Хем, има само две точки разлика, но все още има два оставащи мача.

„Досега бяхме в четворката и се справяме много добре. Това е страхотна възможност да намалим разликата с Челси на второ място, но това е футболът. Става дума за това как се връщаш назад", каза полузащитникът на Уест Хем Деклан Райс.

В мача на стадиона в Лондон гостите на Марсело Биелса спечелиха два пъти, но бяха изравнени от домакините на Дейвид Мойс.

Третият гол на Харисън дойде с хлъзгав удар, който вратарят на Уест Хем Лукаш Фабиански не можа да спре.

Харисън откри резултата с мощен удар в 10-ата минута. Въпреки това Уест Хем се върна от лош старт, за да изравни чрез Джарод Боуен в най-добрата си форма в 34-ата минута.

Михаил Антонио от Уест Хем (вдясно) и Стюарт Далас от Лийдс Юнайтед. (AFP)

Лийдс отново поведе преди полувремето или три минути след гола на Боуен. От корнер Харисън се подхлъзна в далечната греда и с бедро продължи удара на Люк Айлинг с глава в мрежата.

Атакуващият полузащитник на Уест Хем Пабло Форналс изравни за 2-2.

В 52-ата минута испанецът отбеляза първия си гол от ноември 2021 г. Тогава Харисън подпечата победата на Лийдс осем минути по-късно.

Уест Хем се доближи за трети път, за да изравни, когато Боуен пропиля златна възможност в последните секунди. Топката прекоси гредата, която не беше пазена.

В този мач и двата отбора имаха отхвърлени голове. Голът на халфа на Лийдс Матеуш Клих бе отхвърлен, тъй като топката срещна Родриго, който се намираше в положение на засада.

Междувременно за Уест Хем ударът с глава на дясното крило Андрий Ярмоленко също беше изключен за офсайд.

Лийдс успешно се изкачи с едно място до 15-то, с девет точки пред 18-ия отбор или зоната на изпадащите, Норич Сити.