Завладявайки Персебая, Бхаянгкара премества Арема от върха на Лига 1 Лига 1: Барито Путера държи PersikaboPSSI: Смяна на двама помощник-треньори по молба на Шин Тае-йонг

Денпасар, - Bhayangkara FC измести Арема ФК от върха в класирането на Лига 1, след като победи Persebaya Surabaya, 2-1, на стадион I Gusti Gurah Rai, Денпасар, вторник (18.1.2022 г.).

Тази 13-та победа изведе Bhayangkara на върха в класирането с 43 точки, или две точки пред Арема, които бяха държани наравно от PSIS Semarang предния ден, 0-0. Докато Персебая е на четвърта позиция със сбор от 39 точки.

Persebaya всъщност се отличи повече чрез голове, отбелязани от Taisei Marukawa. Японецът успя да победи вратаря Аван Сето Рахарджо в края на първата минута само моменти преди почивката.

Марукава донесе собствена топка от средата на терена и успя да пробие защитата на Бхаянгкара. След това постави десния си крак.

Но през второто полувреме Bhayangkara се покачи. Отборът на треньора Пол Мюнстър успя да изравни чрез Мелвин Платже, когато играта влезе в 73-ата минута. Голът дойде от центриране на Сани Ризки Фаузи и бе поздравен с тънък удар с глава от нападателя Езекиел Н'Дуасел. Удар с десния крак на Платье посрещна паса на Н'Дуасел, като успя успешно да заблуди вратаря Андхика Рамадани.

Голът, който доведе до победата на Bhayangkara FC, беше отбелязан от Ezechiel N'Douassel само четири минути преди края на нормалното време. Този гол беше предшестван от удар на защитник на Селес, който прати центриране от лявото крило към предната част на вратата. След това топката беше поздравена от Езекиел Н'Дуасел с удар с глава, който отново проби вратата на Персебая.

Предимството от 2-1, постигнато от Bhayangkara FC, продължи до края на мача. Bhayangkara също успя да спечели 13-та си победа от 20 мача.