Красавица от Токаев! Казахстан отбеляза два супер гола в началото на Евро 2022 и кой е по-добър?

Националният отбор по футзал на Казахстан стартира на Евро 2022 в Холандия, като завърши наравно със Словения с резултат 4:4. Нещо повече, казахстанците трябваше да реваншират целия мач - от 0:1, 1:2 и 2:4, предава кореспондентът на bbabo.net.

Като част от националния отбор на Казахстан, Дъглас отбеляза дубъл, а Биржан Оразов и Жомарт Токаев също отбелязаха гол. От четирите глави две се оказаха много красиви.

А първият гол на Дъглас беше признат от УЕФА за гол на мача на деня на Евро 2022. "В 16-ата минута казахстанският тим отбеляза красив реванш. Едсън изпълни корнер, а Дъглас Жуниър отправи мощен удар от лятото, за който Нейц Берзелак не беше готов", пише УЕФА.

"Всичко в играта беше срещу нас." Лидерът на националния отбор на Казахстан говори за старта на Евро 2022 по футзал

А втората красавица от Казахстан записа Жомарт Токаев, който направи резултата 3:4. „Жомарт Токаев намали резултата, като улучи грациозно целта с удар с пета“, пише УЕФА.

"Целта ми е за Казахстан." Токаев обясни равенството в началото на Евро 2022 по футзал

Головете на Дъглас и Токаев се оказаха не само много важни за националния отбор, но и наистина шик. И коя е по-красива?

Припомняме, че в друг мач от групата националните отбори на Италия и Финландия изравниха при резултат 3:3. В резултат на това след първия кръг всички отбори от група B имат по една точка. Следващия мач Казахстан ще играе в нощта на 25 януари срещу Финландия.