Шанс за исторически рекорд. Колко медала ще спечели Русия на олимпиадата

Колко медала ще вземе Русия в Пекин?

Повечето от олимпийските награди ще се играят в биатлон (11 комплекта награди), алпийски ски (11), скоростно пързаляне (14), ски бягане (12), сноуборд (11) и свободен стил (13) . В скандинавската комбинация, ски скокове и алпийски ски руснаците нямат почти никакви шансове за медали, но във всички останали дисциплини руският отбор може да бъде солиден конкурент в борбата за награди.

Американската компания "Gracenote" представи прогноза за крайното медално класиране на Зимните олимпийски игри. Експертите очакват руските спортисти да спечелят 30 медала, с 13 повече, отколкото на олимпиадата в Пьонгчанг преди четири години. Тази цифра ще бъде рекордна за цялото време на участие в зимните олимпиади както на руския отбор, така и на отбора на Съветския съюз.

Преди това шефът на руския олимпийски комитет Станислав Поздняков заяви, че отборът е готов да се бори за място в челната тройка на медалното класиране. Според него отборът може да вземе 30 медала в края на състезанието.

Ски бягането и фигурното пързаляне може да се превърнат в най-успешните спортове за Русия. Всяка от дисциплините трябва да донесе по 7 медала на националния отбор. Освен това руският национален отбор може да разчита на златни медали в биатлон (както в отборни щафети, така и в индивидуални стартове), свободен стил, скоростно пързаляне, сноуборд и в турнира по хокей за мъже.

Кой от руснаците трябва да бъде гледан на Олимпийските игри в Пекин?

Александър Болшунов (ски бягане)

Преди четири години в Пьонгчанг Болшунов стана трикратен сребърен медалист, но така и не стигна до олимпийското злато. Този път руският скиор има всички шансове да вземе злато както в състезанието на 15 км в класически стил, така и в скиатлона 2х15 км, където Александър вече стана световен шампион преди година.

Видео: MATCH TV Болшунов за сравнително кратък период от време стана скиор номер 1 в Русия: той е седемкратен носител на две световни първенства, двукратен носител на Големия кристален глобус през последните сезони и носител на многодневните състезания Tour De Ski. В състезанието на 15 километра в класически стил на Олимпиадата основен състезател на Болшунов ще бъде финландецът Иво Нисканен, а в скиатлона - легендарният норвежец Йоханес Клебо.

Обратно към новините | Заедно с руския отбор Непряева спечели бронзови медали в женската щафета. Година по-късно, на Световното първенство, руският скиор все пак взе бронз в скиатлона. През януари тази година Непрява стана първият руски скиор в историята, който спечели общото класиране в многодневната надпревара Tour De Ski.

Видео: MATCH TV Фаворитката в олимпийския скиатлон вече е 14-кратната световна шампионка Тереза ​​Йохауг, но поради трудния процес на адаптация в Пекин норвежката може да има допълнителни затруднения в подготовката. Йохауг пропусна последната олимпиада заради санкциите на WADA. Скиорите Фрида Карлсон и Еба Андерсън също ще премерят сили с Непряева.

Обратно към новините » Обратно към новините »

Камила Валиева (фигурно пързаляне)

Руски момичета от Олимпиадата в Сочи са лидери на световното фигурно пързаляне. Няма съмнение, че една от рускините ще вземе златния медал в единичното пързаляне при жените за трета поредна олимпиада. Действащата шампионка Алина Загитова и вицешампионката Евгения Медведева вече две години участват изключително в комерсиални арт продукции и заминаха за Пекин като коментатори на Първи канал. Въпреки това, почти веднага след напускането им от професионалния спорт, експертите започнаха да назовават потенциалната олимпийска шампионка - Камила Валиева.

15-годишното чудо от Казан идва в Пекин със статут на победител във всички кънки за юноши, етапи от Гран при за възрастни по фигурно пързаляне, шампион на Русия и Европа. В момента Камила е притежател на световни рекорди в късата и свободна програма, както и на рекорда за сбор от две програми. Въпреки изпадането в свободната програма на Европейското първенство, Камила е абсолютен фаворит на сингъл за жени. Пътят с програмата Болеро трябва да завърши с олимпийско злато и да влезе в историята на световното фигурно пързаляне. Изненадващо, именно 15-годишната Валиева е звездата и „уайлд кард” на целия руски отбор на Олимпийските игри в Пекин.

Обратно към новините | Следователно звездите от континенталната хокейна лига имат всички шансове да се покажат на Олимпиадата. Един от тях е нападателят на Динамо Москва и капитан на руския национален отбор Вадим Шипачев. В предишните мачове нападателят изигра само един мач. Но през предишните три сезона Шипачев имаше средно по 67 точки. Този сезон нападателят вече отбеляза 67 точки (24 гола и 43 асистенции), а сезонът все още не е приключил. Най-близкият преследвач на нападателя Андрей Кузменко от СКА изостава на 15 точки. С този темп капитанът на "Динамо" Вадим Шипачев може да се превърне в "уайлд кард" на националния отбор в атака.

Видео: Youtube канал Wolf Hockey „Момчетата уважават Шипачов. Вадим спечели много неща, той се справя чудесно и този сезон. Мисля, че той заслужено стана капитан на отбора. Това е огромна част и отговорност. Не се съмнявам, че е изправен за ролята на капитан на отбора и е готов да ръководи националния отбор “, каза Иля Ковалчук, генерален мениджър на руския национален отбор, в интервю за RBC Sport.