Голът на Кузнецов не спаси Вашингтон в първия мач без Овечкин

Русия (bbabo.net), - "Вашингтон" в мача от редовното първенство на НХЛ загуби от "Едмънтън" - 3:5, въпреки гола на руския нападател Евгений Кузнецов.

За тази среща "Вашингтон" за първи път през сезона мина без своя лидер Александър Овечкин. Играчът даде положителна проба за коронавирус, което го изключи за неопределено време и също така ще пропусне Мача на звездите на НХЛ.

Началото на мача беше обезкуражаващо за "Вашингтон". Във втората минута Леон Драйзайтъл откри резултата, последван от Евандър Кейн вкара втория гол, а в шестата минута след удар на Конър Макдейвид резултатът вече беше 3:0 в полза на Ойлърс. Вратарят на "Вашингтон" Иля Самсонов отстъпи място на Финикс Копли.

"Вашингтон" успя да се накисне чрез усилията на Ларс Елер, във втория период Конор Шири намали разликата до минимум, а в началото на третия период Евгений Кузнецов я изравни, нанасяйки не най-трудния хвърляне от дъска.

"Едмънтън" поведе в 56-ата минута след хвърляне на Райън Нюджънт-Хопкинс, три минути по-късно той също постави крайния резултат.