Спорт Новини

Капризов отбеляза точки за представяне в 12-ия пореден мач в НХЛ

Руският нападател на Минесота Кирил Капризов отбеляза шайбата в гостуващ мач от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) с Чикаго. Срещата завърши с победа на гостите с 5:0.

Капризов отбеляза гол в 35-ата минута и направи резултата 3:0. Освен него се отличиха Фредерик Годро (25-та минута), Матс Зукарело (27), Кевин Фиала (51) и Нико Щурм (53).

Капризов донесе серията до 12 мача, в които отбеляза 21 (9+12) точки. Нападателят продължи да подобрява рекорда в кариерата си в чужбина. Преди това максималната серия на Капризов с отбелязани точки беше седем мача (ноември-декември миналата година). Общо руснакът има 19 гола и 34 асистенции. С 53 точки той е голмайстор на Минесота.

Минесота спечели шести пореден мач. Тимът има 59 точки и е трети в таблицата на Западната конференция. Чикаго има три поредни провала и седем в последните осем мача. Клубът с 39 точки е на 14-та линия на Запад.