Победи Кадис, Валенсия до полуфинал за Купата на краля

Валенсия, - Валенсия си осигури билет за полуфиналите на Купата на Краля или Купата на Краля, след като победи 10 играчи на Кадис с резултат 2-1 в четвъртфиналния мач на стадион "Местая" в четвъртък (02.03.2022 г.) рано сутрин WIB.

Първият гол отбеляза Валенсия в 24-ата минута чрез удар с десен крак на Гонсало Гуедес в наказателното поле, след като получи пас на Уго Дуро.

Кадис отвърна с дузпа на Лукас Перес в 54-ата минута, след като Хуан Кала свали Ерай Комерт.

Победният гол на Валенсия бе отбелязан от Уго Дуро в 79-ата минута, след като удари с глава от корнер, изпратен от Карлос Солар. В 84-ата минута Кадис трябваше да играе с 10 души, след като Хуан Кала получи втори жълт картон.

Мачът завърши 2-1 и Валенсия изпревари Райо Валекано в полуфиналите на Купата на Краля след победа с 1-0 над Майорка.

Тази победа означава много за Валенсия, която е един от най-големите клубове в Испания, но се срина през последните години. В момента те заемат десето място в класирането на Ла Лига.

От друга страна, това беше трудно поражение за Кадис, особено след като имаха много лош сезон в Ла Лига. Андалуският клуб в момента е на 18-о място в класирането на испанската лига.

Двата отбора ще трябва да изчакат резултатите на Реал Бетис, Реал Сосиедад, Атлетик Билбао и Реал Мадрид, за да разберат опонентите си в полуфиналите на Купата на Краля.

Преди това Райо Валекано спечели с 1-0 или Майорка, за да се класира за полуфиналите на това състезание.