Садио Мане Един гол, Сенегал за Купата на африканските нации Адама Траоре разкрива молбата на треньора на Барселона за себе си Лига 1: Равенство срещу PSIS, Персебая премества Персиб от третото място

Яонде, - Приносът на Садио Мане от един гол помогна на Сенегал да се класира за финала за Купата на африканските нации за втора поредна година, след като победи Буркина Фасо с 3-1 на полуфиналите в Яонде, четвъртък (3/2/2022) рано сутринта WIB . Мачът не беше лесенегал.

След като остана без гол през първото полувреме, въпреки че имаше два наказателни удара, които по-късно бяха отменени от рефера, след като видя VAR.

Сенегал преодоля безизходицата чрез Абду Диало в 70-та минута. Действието на играча на Пари Сен Жермен (ПСЖ), избутано в наказателното поле, бе завършено с поражение на противниковия вратар.

Шест минути по-късно Сенегал увеличи предимството си чрез гол на Идриса Гана Гуей в 76-ата минута, за да завърши асистенцията на Мане. Съпротива беше дадена от Буркина Фасо чрез гола на IB Toure, за да намали разстоянието до 1-2 за 82 минути.

Но Сенегал не позволи на опонента си да се издигне. Четири минути по-късно Мане увеличи разликата и осигури победата на Сенегал с 3-1.

Един гол и една асистенция направиха Садио Мане избран за играч на мача.

Във финалния кръг Сенегал не дочака победителя между Камерун и Египет, който се изигра едва в петък (2.4.2022 г.) рано тази сутрин.