Най-популярният комплект коне в САЩ за карнавала на Световната купа в Дубай

Гласуван за победител на наградата Vox Populi в САЩ през 2021 г., Hot Rod Charlie ще вземе участие в G2 Maktoum Challenge Round 2

Състезанието се разглежда като подготовка за Световната купа в Дубай на стойност 12 милиона долара

Отправяме се към нашата четвърта среща от карнавала на Световната купа в Дубай и тази седмица става наистина добре. Това е така, защото виждаме най-популярния американски кон в действие. Неговото име е Hot Rod Charlie и участва в G2 Maktoum Challenge Round 2, подготвително състезание за Световната купа в Дубай на стойност 12 милиона долара.

Гласуван за носител на наградата Vox Populi в САЩ през 2021 г., Hot Rod Charlie е обучен от Дъг О'Нийл, който има много успехи у дома, спечелвайки две дербита в Кентъки, и в Дубай, където спечели класациите Curlin, G3 UAE 2000 Гвинеи и G3 Nad Al Sheba Turf Sprint през 2020 г.

О’Нийл лети, за да наблюдава последните приготовления на своето звездно жребче, за което досега в ОАЕ се грижи дългогодишният му асистент Леандро Мора. Двама членове на „Boat Racing“, които са част-собственици на коня, правят не малкото пътуване от САЩ.

Кой, питаш? Като начало те всъщност не се състезават с водни плавателни съдове. Boat Racing LLC беше създадена от петима приятели от колежа, водени от Патрик О’Нийл, които искаха много приключения, след като футболните им дни приключат. С Hot Rod Charlie те със сигурност са имали непредсказуемост; тяхното жребче завърши на трето място в Дербито на Кентъки, второ в Белмонт и след това понижава от първо място в Haskell, когато се сблъска с съперник.

Накрая, при петия опит, той спечели своята степен I в Дербито на Пенсилвания през септември, преди да изкара отлично четвърто място в Breeders’ Cup Classic.

„Той не дължи нищо на никого от нас“, каза О’Нийл, посещавайки хиподрума Meydan за първи път по-рано тази седмица. „Той беше невероятен кон за нас и ние сме толкова щастливи, че сме тук. Ако се случи да спечели на 26 март, ще видите някои сериозни празненства."

Сега в Дубай, където Hot Rod Charlie има за цел да използва Maktoum Challenge R2 като трамплин към успеха в големия. Все пак няма да е лесно; 11 съперника му застават на пътя, включително Евърфаст, който се включи в местния дебют за Дъг Уотсън, и Ал-Нефуд, победител и в двата му старта в Дубай. Който и да спечели, ще бъде сред фаворитите за Световното първенство.

Те обаче няма да са изключителният фаворит. Тази чест е на Life Is Good, който постигна зашеметяващ успех в Световната купа G1 Pegasus в Gulfstream Park във Флорида в събота. Обучени от Тод Плетчър, връзките посочиха след това, че пътуването до Дубай за 26 март е твърдо на радара им.

Животът е добър е много, много добър. Той обаче все още не е толкова популярен като Hot Rod Charlie.