Той взе шест ининга на състезател, или как първата ракета на Казахстан стигна до четвъртфиналите на турнира във Франция

Лидерът на националния отбор на Казахстан Александър Бублик стигна до 1/4-финалите на ATP турнира в Монпелие, предаде кореспондентът на bbabo.net.

Във втория кръг казахстанецът победи Пиер-Юг Хербер от Франция. Срещата продължи близо два часа и завърши с победа на Бублик в три сета (6:3, 6:7, 6:2).

Във финалния сет Бублик взе три от сервиса на съперника си, като загуби само един свой. По време на мача казахстанецът успя да спечели шест мача на сервис на французина.

Следващият съперник на казахстанеца ще бъде победителят от двойката, която бе съставена от французина Жил Симон и Роберто Баутиста-Агут от Испания.

Да добавим, че в Монпелие Бублик стартира с победа над Талон Гъркспър от Холандия (7:6, 7:6), а на турнира от Големия шлем в Австралия 24-годишният казахстанец получи над 50 милиона тенге.

Повече от 300 милиона или колко общо казахстанските тенисисти спечелиха на Australian Open