Yazeed Al-Rajhi е готов да защити титлата в 1-ия кръг на Световната купа на FIA 2022 за крос-кънтри Бахас

САНКТ ПЕТЕРБУРГ: Действащият шампион от Световната купа Язид Ал-Раджи и ирландският пилот Майкъл Ор се готвят да защитят титлата си в началния кръг на 18-та Световна купа за крос-кънтри Бахас, която се провежда в Русия от 11 до 13 февруари.

Защитеният шампион на Саудитска Арабия, заедно с Ор, ще поеме предизвикателната дистанция от 600 километра на Северна гора на Баха Русия по заснежени писти - с общото разстояние на специалните етапи, достигащи 387 км - за два дни с девет специални етапа.

Al-Rajhi ще се опита да повтори спечелената си титла миналата година отново в Toyota Hilux от Abdul Latif Jameel Motors и подготвена от Overdrive.

Заснежените писти не са нови за титуляря. Al-Rajhi спечели шведското рали през 2013 г., когато беше състезател в Световния рали шампионат, доказвайки способността си да превъзхожда при всякакви метеорологични условия в различни ралита по света.

Ал-Раджи, който наскоро спечели подиум на рали Дакар като първия саудитец, постигнал трето място в T1, каза: „Отправихме се към Русия, за да участваме в Baja Russia Northern Forest, което е второто участие за мен в тази baja в моята кариера.

„Имам хубави спомени от Русия, спечелих снежната Baja Russia при дебюта си в крос-кънтри с Toyota Hilux преди осем години. Обичам да се състезавам в снега, много е забавно и пълно с приключения.

„Спомням си, когато спечелих тук с екипа на Overdrive, това беше страхотен момент, който не мога да забравя, защото това беше първият ми сезон в рали по крос кънтри и спечелих първия кръг. Сега всичко, което трябва да направим, е да приемем правилната стратегия, за да спечелим първия кръг от новия сезон“, добави той.

„Очакваме с нетърпение чудесно откриване на сезона на Световната купа за крос-кънтри Бахас и щастливо пътуване. Бих искал също така да благодаря на моя стратегически партньор Toyota и Abdul Latif Jameel Motors за тяхната неограничена подкрепа.

Ор каза, че очаква с нетърпение дебюта си в Baja Russia.

„Това ще бъде първият път, в който ще участвам в снежна бая в крос-кънтри бая с Yazeed. Стилът на шофиране е различен от хечбек в WRC и Yazeed и аз имаме много опит преди в сняг в Световния рали шампионат. Това ще бъде ново преживяване за мен с моя приятел Язид.”