Женският отбор на Русия загуби от Швейцария на четвъртфиналите на Олимпиадата

Русия (bbabo.net), - Руският женски отбор по хокей на лед не успя да стигне до полуфиналите на олимпийския турнир, като загуби от швейцарския отбор - 2:4.

Тези отбори се срещнаха в първия мач от груповата фаза, а след това руският отбор спечели повече от уверено - 5:2. Но оттогава отборът на Евгений Бобарико непрекъснато има проблеми, свързани с положителни тестове за коронавирус, което допълни проблемите по време на турнира.

Заради това беше изключително трудно да се посочи фаворитът в четвъртфиналната среща. Първият период премина в упорита борба и без голове. Едва в края на втория период Фийби Штенц разстрои руския отбор, но Анна Савонина възстанови резултата малко преди почивката.

В 47-ата минута руснаците вкараха втората шайба, но след видео ревюто голът на Анна Шохина беше отменен, тъй като шайбата напусна площадката преди това. И тогава швейцарецът поведе - Доминик Рюг сложи точка на изхода две в едно.

Полина Лучникова отново изравни в 54-ата минута, но поредната грешка в защитата доведе до гол на Алина Мюлер. Тя, малко преди финалната сирена, удари празна врата - 4:2.