Русия остана без медали в женския хокей на Олимпиадата през 2022 г

Руският женски отбор по хокей на лед загуби от Швейцария на четвъртфиналите на олимпийския турнир на Игрите през 2022 г., предаде кореспондентът на bbabo.net.

Срещата завърши при резултат 2:4. Във втория период съперниците си размениха точкови удари, а в третия период швейцарецът извади победа в последните три минути на срещата.

След резултата 2:2 Алина Мюлер отбеляза дубъл и изведе отбора си в следващия кръг. Един от головете на руснаците беше отменен в третия период.

По-рано Канада и САЩ стигнаха до полуфиналите, а последният претендент за медалите ще бъде определен в мача между Финландия и Япония.

Нашите медали

Общо Казахстан 0 0 0 0

ТОП 5 медалисти

/i Общо 1 Германия 7 4 0 11 2 Норвегия 6 3 5 14 3 САЩ 5 5 1 11 4 Холандия 5 4 1 10 5 Швеция 5 2 2 9 Общ резултат