Руският отбор победи Дания на олимпийския турнир по хокей

Русия (bbabo.net), - Руският отбор спечели втора победа на мъжкия олимпийски турнир по хокей. Тимът на Алексей Жамнов победи Дания - 2:0.

Въпреки стартовата победа над швейцареца (1:0), в първия мач нашият тим, меко казано, не впечатли. Старши треньорът на руснаците Алексей Жамнов обясни невзрачната игра с вълнение, стилистичното неудобство на съперника и дългото отсъствие на мачова практика. Като, бъдете търпеливи, ще имате както креативност, така и комбиниран хокей.

Исках да видя всичко това още в днешния мач срещу датчаните. Но определено не си струваше да се разчита на лека разходка. Чехите, които сензационно загубиха от скандинавците на старта на олимпийския турнир (1:2), няма да излъжат. И все пак те очакваха пробив в играта от руския отбор. Затова първият период от мача с Дания разочарова не по-малко от предишния мач с Швейцария. Изглежда нашите хокеисти смениха само цвета на пуловерите си – от червен на бял. В същото време, както нямаше мисъл в играта, тя не се появи. Случилото се на леда най-добре отразява съотношението на ударите в целта към средата на първия период - 2:1 в полза на датчаните.

В първия период руснаците успяха наистина да се закрепят в зоната на съперника само два пъти. Когато датчаните останаха в малцинство и вече в самия край на 20-минутния период. Вярно, това не доведе до нищо.

По време на почивката нашият треньорски щаб направи корекции на връзките. Владимир Ткачев беше преместен от четвърти във втория, а Кирил Семенов продължи в обратната посока. Започнаха да се появяват все повече възможности за отбелязване на гол на руснаците. В началото на втория период датчаните играха в малцинство близо четири поредни минути, но това не ни даде нищо освен осезаемо предимство в ударите. Между другото, самите скандинавци изобщо не пречеха с хвърляния нашия вратар Иван Федотов.

В 29-ата минута нашите все пак откриха резултата. Попадението се оказа работническо-селско, което напълно характеризира стила на игра на този отбор. Антон Слепишев хвърли, а Павел Карнаухов довърши шайбата в мрежата при втори опит - 1:0.

Този гол остана единственият почти до края на мача. Още в самия край датчаните отстраниха вратаря, а Кирил Семенов удвои предимството ни. Руснаците играят следващия мач утре срещу чехите.