Руският национален отбор по хокей на лед стигна до четвъртфиналите на Олимпиадата

Русия (bbabo.net), - Руският национален отбор по хокей на лед си осигури участие в четвъртфиналите на Зимните олимпийски игри в Пекин.

Това стана възможно след резултатите от мача между Чехия и Швейцария, играйки с нашия отбор в група "В". Основните 60 минути от тази среща завършиха наравно (1:1), а в дузпи късметът беше на страната на чехите. Само победа в редовното време остави на чешкия отбор шанс за първото място.

Руският национален отбор надигра отборите на Швейцария (1:0) и Дания (2:0), като спечели шест точки. Три точки за датчаните, две за Чехия и една за Швейцария.

Във финалния кръг руският отбор ще се срещне с чехите, а Дания - с Швейцария.

Припомняме, че победителите в групите, както и най-силният отбор от подгласниците, директно отиват на четвъртфиналите. Всички останали отбори ще участват в плейофите за преминаване в следващия етап на турнира.

Руският отбор е настоящият олимпийски шампион за 2018 г.