Двойникът на Джота държи Ливърпул в лов за титли

ЛИВЪРПУЛ: Юрген Клоп каза, че Ливърпул все още не диша във врата на Манчестър Сити, но червените продължават да се борят за титлата във Висшата лига, след като двойната победа на Диого Жота победи Лестър с 2:0 на Анфийлд. Победа за хората на Клоп намали предимството на Сити на върха в таблицата до девет точки, но Ливърпул все още има мач пред английския шампион. „Не мисля, че вече надушват дъха ни“, каза Клоп. "Но ние просто се опитваме да печелим футболни мачове."

Тъй като Мохамед Салах остана на пейката от самото начало след усилията си на Купата на африканските нации и Садио Мане все още празнува успеха си със Сенегал, Жота зае централна сцена, за да продължи отличния си сезон. Португалецът направи два хищни финала, докато разби у дома пусна топка от близко разстояние, за да открие резултата през първото полувреме, преди да стреля в далечния ъгъл на три минути, за да доведе резултата си за кампанията до 17 гола. „Той очевидно е в наистина добър момент за отбелязване на голове, което е невероятно полезно в отсъствието на Садио и Мо”, добави Клоп. „Нямаме представа къде е неговият лимит.“ Шефът на Лестър Брендън Роджърс се завърна на Анфийлд под натиск да преобърне сезона на лисиците след смущаващо поражение с 4-1 от страната на Чемпиъншип Нотингам Форест във ФА Къп в неделя. Роджърс направи изявление с избора му на отбора с пропуснати редица редовни играчи от първия отбор, включително Юри Тилеманс, който беше капитан на Лестър през уикенда. „Тази вечер не беше само за резултата, а за възстановяване на гордостта“, каза Роджърс. „Взехме топ отбор до самия край. Бях много по-щастлив от това представяне тази вечер и духа на отбора.” В отсъствието на Салах и Мане Клоп даде първия старт на Ливърпул на януари, подписвайки Луис Диас.