Губерниев нарече причината за загубения медал на руснаците в спринта на Олимпиадата

Неуспешна стрелба попречи на руската биатлонистка Кристина Резцова да спечели медал в спринтовата надпревара на 7,5 км на Олимпийските игри в Пекин. Това съобщи пред RBC Sport спортният коментатор и шоумен Дмитрий Губерниев.

„Резцова е умна. Беше ясно, че ще се бори. Трети ход. Само пропуски й попречиха да вземе гарантиран медал. Може да спечели преследването. Само това няма да премахне въпроси към всички останали, които не са се представили по най-добрия начин. Много благодаря на моите приятели от RBU (Руския съюз по биатлон. - RBC), че тя не тренира с останалия отбор “, каза Губерниев.

Шампионката на игрите нарече рускинята, способна да спечели златото в спринт на Олимпийските игри през 2022 г. Норвежката биатлонистка Марте Олсбу-Рьойзеланд спечели спринтовата надпревара на Олимпиадата. Резцова с два пропуска загуби 1 минута 5 секунди от норвежката и зае шеста позиция.

Резултати от други руснаци:

13. Уляна Нигматулина (+1.27.5, 2 пропуска);

20. Ирина Казакевич (+1.39.4, 1);

47. Светлана Миронова (+2.33.3, 3)

Биатлонистите на 13 февруари ще проведат състезание за преследване на Олимпиадата. По-рано руски биатлонисти спечелиха бронз в смесената щафета в Пекин.