Сити върви с 12 точки напред, Тотнъм е смаян

ЛОНДОН: Манчестър Сити нарасна с 12 точки напред на върха във Висшата лига с победа с 2-0 срещу Брентфорд, докато кандидатурата на Тотнъм за топ четирима претърпя удар при драматично поражение с 3-2 срещу Саутхемптън в сряда Отборът на Пеп Гуардиола удължи серията си без загуба в първенството до 14 мача благодарение на дузпата от първото полувреме на Рияд Марез и удара на Кевин Де Бройне след интервала на Etihad Stadium. Сити бяха държани наравно 1-1 в Саутхемптън в предишния си мач в лигата , но те се върнаха на пистата, за да наложат натиска върху втория Ливърпул, който приема Лестър в четвъртък в един от двата си мача срещу шампионите.

Сити направи шест промени в отбора, който победи Фулъм във ФА Къп миналия уикенд, като Джак Грилиш и Кайл Уокър отпаднаха само дни след като Гуардиола беше принуден да защитава двойката за една вечер в Манчестър. Кадри в социалните медии показват Грилиш, Уокър и Марез извън заведението в Манчестър. Но Гуардиола нямаше проблем с играчите си, шегувайки се, че ще бъдат глобени, защото не са го поканили. Сити не бяха засегнати от суматохата, тъй като доминираха от началото до края, като най-накрая направиха пробив след 40 минути. Протичането на Рахим Стърлинг доведе до прибързано плъзгане на Мадс Роерслав, допусна дузпа, която крилото на Алжир Марез реализира категорично. Сити отбеляза убийствения втори гол в 69-та минута, когато вратарят на Брентфорд Дейвид Рая подаде право към Стърлинг. Въпреки че Рая спаси удара на Стърлинг Кевин Де Бройне се хвърли върху отскока и хладнокръвно завърши празната врата. „Много съм доволен от представянето. Трудно е, когато се защитават дълбоко с 10 играчи“, каза Гуардиола. „Ливърпул има два мача за игра, след което виждаме разликата. Всички са тежка конкуренция, но е впечатляващо на този етап да имаш 60 точки. Справихме се невероятно добре." На стадион "Тотнъм Хотспър" автогол на Ян Беднарек в 18-ата минута изведе домакините напред.