Болшунов отново се бори за злато. Какво да гледате на олимпиадата на 11 февруари

Общо класиране след седем дни на олимпиадата

Медали накратко

Скиорът Александър Болшунов ще се състезава с финландеца Ийво Нисканен за златния медал в ски бягането;

При определени сценарии биатлонистката Кристина Резцова, скейтърът Александър Румянцев и скелетистите Александър Третяков и Евгений Рукосуев могат да се борят за медали.

Кърлинг

Мъже, Швейцария - Русия (4:05 московско време). Жени, Швейцария - Русия (9:05). Мъже, Русия - Дания (15:05)

Мъжете имат една победа и една загуба в кръгови мачове. Отборът не се смята за фаворит на срещата с Швейцария, която загуби на последното Световно първенство в мача за 3-то място. Но руснаците, напротив, трябва да победят датчаните.

Отборът на Русия за жени е сребърен медалист от Световното първенство, но отборът загуби и двете срещи от швейцарката на световното първенство, включително и финала - 2:4.

Алпийски ски

Жени. Супер G (06:00)

Рускинята Юлия Плешкова не е сред претендентките за медали. Най-вероятно в тях ще играят италианките Федерика Бриньоне, София Годжа и Елена Куртони, швейцарката Лара Гут-Бехрами, австрийките Корнелия Хютер и Тамара Типлер, американката Микаела Шифрин.

Русия за първи път остана без медали. Основното нещо за седмия ден на Олимпиадата Олимпиада 2022

Хокей

Мъже. Дания - Русия (7:10)

Резултатът от първия мач на датчаните, в който победиха чехите с 2:1, не заслужава внимание. Откриването на игри в големи краткосрочни турнири е най-плодородното време за изненади, тъй като липсата на игрова практика и вълнение донякъде изравнява нивото на уменията на отборите. Освен това Чехия вече трудно може да се припише сред фаворитите на Игрите. За последно отборът спечели медал от Световно първенство преди почти 10 години и на Олимпиадата през 2006 г.

Русия, подобно на Чехия, проведоха слаб първи мач, но благодарение на автогол на швейцарците успяха да победят с 1:0. В мача с Дания се очаква руснаците да имат по-уверен успех.

Всичко в интерес на отбора. Защо Русия е фаворит на Олимпиадата в хокейната олимпиада 2022

Ски бягане

Мъже. Класически стил, 15 км (10:00)

Шампион може да стане Александър Болшунов, който спечели златото в скиатлона (15 км класически стил и 15 км свободен стил) в Пекин. Основният му съперник е финландецът Ийво Нисканен. Сред явните претенденти за медалите е и норвежеца Йоханес Клебо.

От руснаците в надпреварата ще участват още Алексей Червонкин, Иван Якимушкин, Иля Семиков.

Кънки

Мъже. 10 000 м (11:00)

В надпреварата ще участва руснакът Александър Румянцев. Той има малки шансове за бронз, но основни фаворити са шведът Нилс ван дер Пул, холандецът Йорит Бергсма, Патрик Ръст, Тед-Ян Блумен и канадецът Греъм Фиш.

Биатлон

жени. Спринт, 7,5 км (12:00)

На старта ще стартират рускините Кристина Резцова, Уляна Нигматулина, Светлана Миронова и Ирина Казакевич. Последната замени Евгения Буртасова, която зае 77-о място в първата индивидуална надпревара за жени в Пекин.

Руснаците имат малък шанс за медали в индивидуалните стартове на Олимпиадата, което беше потвърдено от същия "индивидуален", в който Резцова стана девета, Миронова - 23-та, а Нигматулина - 78-ма.

В спринта при руснаците Резцова има най-добри шансове за награда, но в общия списък с фаворити тя е само на кръстопътя на първа и втора дузина.

Какво да очакваме от руските биатлонисти на Игрите. Кой ще се качи на подиума на Олимпийските игри 2022

Short track

Жени. 1000 м бронзов бягане и финал (15:37)

Четвъртфиналните състезания ще започнат в 14:00 часа. Във втория ще участват рускините Анна Вострикова и Екатерина Ефременкова. Първите двама състезатели от всеки от четирите четвъртфинални старта и двамата най-бързи трето място ще се класират за полуфиналите.

Шансовете на Ефременкова да стигне до полуфиналите се оценяват на по-високи от тези на Вострикова. Но най-вероятно и двамата руснаци не са предназначени да се борят за медали.

Основен претендент за първото място е актуалната олимпийска и световна шампионка на тази дистанция Сузане Шултинг от Холандия.

Русия за първи път остана без медали. Основното нещо за седмия ден от Олимпиадата Олимпиада 2022

Скелет

Мъже. 3 и 4 опита (15:20, 16:55)

Първите три места има голяма вероятност да заемат германците Кристофър Гротчър и Аксел Юнг, както и китаеца Ян Венганг. Те са начело след два опита.

Все пак да не отхвърляме Александър Третяков и Евгений Рукосуев, които показаха същото време и в момента са четвърти. Даниил Романов - 23-ти. Определено няма да стигне до наградите.

Също в петък медалите при мъжете в сноуборда (халфпайп) ще се играят в Пекин, но руснаците няма да участват в тези състезания.