Смолов донесе победата на Динамо в мача срещу Сочи

Футболистът на руския национален отбор Федор Смолов отбеляза победния гол и помогна на Динамо Москва да победи Сочи в пробния мач.

Срещата, проведена в сряда в турски Белек, завърши при резултат 2:1 в полза на Динамо. Георги Сулаквелидзе откри резултата в 10-ата минута, Смолов вкара в 47-ата минута, а в 87-ата минута по-малкият брат на футболиста на Спартак Данил Пруцев Егор (87) отбеляза един гол.

По-рано в четвъртък бело-сините изиграха пореден тестов мач, в който загубиха от Динамо Тбилиси с резултат 0:1.

Шварц говори за адаптацията на Смолов към футболно Динамо. Бившият отбор на Смолов, Локомотив Москва, също изигра тестов мач на тренировъчния лагер в Испания в четвъртък, побеждавайки шведския Гьотеборг с 4-2. Сред железничарите се отличиха Ян Кухта (8), Рифант Жемалетдинов (68), Джирано Керк (75) и Мачей Рибус (85).

Като част от руския национален отбор Смолов изигра 45 мача, в които отбеляза 16 гола.