Русия спада в класирането на олимпийските медали заради успеха на САЩ

Отборът на Русия падна до девето място в неофициалното класиране по медали на Олимпийските игри в Пекин.

Според резултатите от предния ден руският отбор беше на осмо място, но заради успеха на отбора на САЩ падна с една позиция. Ден преди това американците взеха първото си злато на тази олимпиада - сноубордистката Линдзи Якобелис спечели борд кроса. През деня представителите на САЩ взеха още два златни медала - фигуристът Нейтън Чен спечели медал от най-висок стандарт в свободната програма, а сноубордистката Клои Ким на хафпайп.

В момента руският национален отбор има 11 медала: два златни, три сребърни и шест бронзови. В четвъртък руските атлети все още не са взели нито една награда, а предния ден - само една (Семьон Елистратов спечели бронза в състезанието на 1500 м по шорттрек).

Австриецът Щролц печели комбинацията в алпийските ски на Олимпиадата през 2022 г. Отборът на Норвегия пое водачеството в класирането по медали благодарение на златния медал от скиорката Тереза ​​Йохауг. Норвежците вече имат пет златни медала, по този показател те настигнаха германците, които водеха таблицата в края на шестия ден на Олимпиадата, но в същото време Норвегия има повече награди от други деноминации (три сребърни и четири бронза срещу три сребърни медала за германците).

Руският отбор беше на първо място за почти цялата олимпиада по общ брой медали, но днес падна на трето място - изпревариха го Норвегия и Австрия (по 12).