Сиакам, Раптърс оглавяват Thunder 117-98 за седма поредна победа

ОКЛАХОМА Сити (AP) – Паскал Сиакам отбеляза 27 точки и 16 борби, Фред Ван Влийт направи шест 3 точки и добави 21 точки, а Торонто Раптърс победи Оклахома Сити Тъндър със 117-98 в сряда вечер за седмата си поредна победа.

Сиакам започна бързо по пътя към стрелба 13 към 17. Той отбеляза 15 точки при стрелба 7 от 8 в първите девет минути на играта.

Искрата накара Raptors да надскочат Thunder с 34-22 през първата четвърт, стреляйки с 68,4% от терена, докато Thunder стреляха само с 31,8%.

Алексей Покушевски и Тео Маледон отбелязаха по 18 точки за гръмотевиците. Лу Дорт имаше 15, докато Дариъс Базли, Джош Гиди и Тай Джером имаха 13.

Thunder направи тласък през втората четвърт, като Джером събори три поредни 3-указатели. Резервната скамейка на Оклахома Сити надмина Торонто с 22-7 през първото полувреме, но разликата в резултата нямаше значение, тъй като Сиакам отговори с 21 точки от първото полувреме.

Thunder приключи полувремето при резултат 9-3, но Raptors поведоха с осем точки.

VanVleet започна да намира своя ритъм през второто полувреме, надминавайки Thunder със 7-2, за да открие третата четвърт. Той завърши с 10 точки в периода и преднината на Раптърс нарасна до 87-72.

Гръмът победи Раптърс със 110-109 на 9 декември, като Шай Гилджъс-Александър отбеляза 26 точки, а Майк Мускала даде зелена светлина с 3 точки. Но нито Gilgeous-Alexander (навяхване на десния глезен), нито Muscala (възпаление на десния глезен) не бяха подходящи в сряда вечер.

TIP-INS

Раптърс: Скоти Барнс отбеляза 17 точки, а Гари Трент-младши – 16. … OG Anunoby завърши с 15 точки и 10 борби.

Гръмотевица: Тре Ман пропусна всичките шест удара. .. Кенрич Уилямс имаше 12 борби и шест асистенции, но беше 0 за 5 при 3 точки.