Голът на Ромелу Лукаку изпраща Челси на финала на Световното клубно първенство

Абу Даби, - Челси потвърди мястото си на финала на Световното клубно първенство, след като победи Ал Хилал с 1-0 в полуфинала, който се игра на стадион Мохамед бин Зайед в Абу Даби, ОАЕ, четвъртък (10.2.2022 г.) рано сутринта WIB . Героят на победата на Челси беше Ромелу Лукаку, който отбеляза победния гол.

На финала Челси ще се изправи срещу бразилския клуб Палмейрас в събота (12.01.2022 г.).

Въпреки че не беше придружен от треньора Томас Тухел отстрани, тъй като беше положителен за Covid-19, отборът на сините успя да контролира играта. Челси изглеждаше доминиращ през първото полувреме.

Челси проби от безизходицата в 32-ата минута, когато Лукаку отбеляза с центриране на Кай Харвец.

Ал Хилал не е без съпротива. Те успяха да получат редица възможности и кавга на вратаря Кепа Аризабалага. Сред тях бяха задържане на удара на Mooussa Marega и с една ръка осуетяване на усилията на Mohamed Kanno.

Челси застраши вратата на съперника в края на второто полувреме, но не отбеляза допълнителен гол.

Ден преди това южноамериканският Палмейрас се класира точно на финала, след като победи африканския шампион Ал Ахли от Египет с 2:0 в полуфинала.