Спорт Новини

Юнайтед разочарован, Нюкасъл повиши офертата си за оцеляване

ЛОНДОН: Манчестър Юнайтед отпадна от четворката на Висшата лига след унищожително равенство 1-1 срещу борещия се Бърнли, докато Нюкасъл увеличи своята оферта за оцеляване с решаващата победа с 3-1 срещу Евертън във вторник. Ралф Рангник отборът падна на пето място, след като Джей Родригес отмени откриването на Пол Погба на Търф Мур. Уест Хем се изкачи на четвърто място, с една точка пред Юнайтед, след победа с 1:0 срещу втория по-нисък Уотфорд на стадиона в Лондон.

Но мачът им беше засенчен от спорното решение на Дейвид Мойс да избере Кърт Зума само часове след като френският защитник беше принуден да се извини, когато се появи видео как той рита и удря котката си. След като Кристиано Роналдо остана на пейката за 68 минути, Манчестър Юнайтед бяха принудени да плащат за това, че не направиха повече доминиращо първо полувреме, след като Погба ги изведе напред с гръмотевичен удар от границата на зоната в 18-ата минута. Смущаващият сезон на Юнайтед удари още един удар в пътя, когато бяха изхвърлени от ФА Къп от страна на Чемпиъншип Мидълзбро след дузпи в петък. Уроците от това поражение не бяха научени, тъй като отново имаха повече от достатъчно шансове да убият мача, преди да бъдат наказани за хлабава част на защитата. Две минути след почивката Уут Вегхорст напусна Хари Магуайър изостава и се подхлъзна в Родригес, който удържа капитана на Юнайтед, за да избие топката отвъд Давид Де Хеа. „Отново изиграхме отлично първо полувреме. Ние контролирахме и доминирахме в мача. Вкарахме трите гола, но два бяха отхвърлени“, каза Рангник. „През второто полувреме не бяхме достатъчно агресивни. Разочароваща нощ за нас, защото трябваше да спечелим този мач удобно.” 11-ото равенство на Бърнли в 20 мача в лигата този сезон не беше достатъчно, за да ги измести от края на таблицата. На Сейнт Джеймс Парк Нюкасъл изостана от Джамаал Ласелес автогол през първото полувреме. Но свраките имаха перфектния отговор, тъй като автоголът на Мейсън Холгейт предизвика вълнуващо съживяване.

Райън Фрейзър изведе Нюкасъл напред след полувремето и превъзходният свободен удар на Кийрън Трипиър завърши втората поредна победа на домакините. Затънали в долната тройка през по-голямата част от сезона, Нюкасъл най-накрая има глави над водата, докато се борят да избегнат потъване Чемпиъншип. Без загуба в четири мача в лигата, Нюкасъл е с едно място и две точки над зоната на изпадащите. „Това е голям резултат за нас. Ние сме на по-добро място, но футболът има начин да се върти, така че не се изпреварваме“, каза шефът на Нюкасъл Еди Хау. Сега Евертън е в сериозна опасност и новият шеф Франк Лампард ще бъде оставен след малко съмнения относно размера на задачата пред него. Първият отговорен мач на Лампард беше победа с 4-1 над Брентфорд в четвъртия кръг на ФА Къп в събота. Но меденият месец приключи много по-бързо, отколкото би искал бившият шеф на Челси. Евертън се провали да спечелят последните си шест мача в лигата и да стоят неудобно само на една точка над Нюкасъл. „Беше труден мач, тъй като сме заедно само от седмица. Трябва да не оставяме главите си да паднат. Работата започва сега“, каза Лампард. Полицията на Есекс започна разследване на отношението на Зума към котката му и Уест Хем осъди инцидента, но Мойс каза, че го е избрал, защото е „един от нашите по-добри играчи“. Зума беше освиркан и от двамата Феновете на Уест Хем и Уотфорд по време на мача, като привържениците на Хорнетс пееха „така се чувства котката ти“, когато 27-годишният футболист падна ранен. Онлайн петиция, призоваваща Зума да бъде „преследван за жестокост към животни“ привлече 25 000 подписа от времето, когато започна мачът. Зума се вижда на видеото да пада и рита котката, като на заден план се чува смях, преди да хвърли чифт обувки към нея. „Той ще остане на разположение за избор. Клубът ще уреди другата страна и аз ще се погрижа за футболната страна“, каза Мойс. Отбитият победител на Джарод Боуен в 68-ата минута беше единствената сребърна линия в мрачен ден за клуба.