Победете Брентфорд, Манчестър Сити е силен на върха в класирането Милан срещу Лацио, И двете Уверени английска лига: Домакин Брентфорд, Манчестър Сити има надмощие

Манчестър, - Манчестър Сити е все по-твърдо начело в класирането на Висшата лига или Английската лига, след като победи Брентфорд с резултат 2-0 през 24-ата седмица, продължи на Etihad Stadium, Манчестър, четвъртък (10.2.2022 г.) рано сутрин WIB. Рияд Марез и Кевин Де Бройне отбелязаха два гола за отбора на Пеп Гуардиола.

Допълнителни три точки правят Сити твърдо начело в класирането с 60 точки от 24 мача. Ливърпул е на второ място с 48 точки от 22 мача. Междувременно Брентфорд все още остава на 14-та позиция с 23 точки. Тяхната позиция може да бъде изместена, защото Лийдс Юнайтед и Евертън все още играят по-малко от Брентфорд.

Мачът беше бавен през първите 20 минути. Сити се бореше да проникне в защитата на Брентфорд, въпреки че доминираше при владеенето на топката. Първата заплаха дойде едва в 22-ата минута, когато Рахим Стърлинг малко закъсня, за да грабне центрирането на Жоао Кансело пред вратата.

Стърлинг пропиля още един шанс, след като неговото воле близо до вратата беше далеч от целта в 32-ата минута, а три минути по-късно ударът на Аймерик Лапорт от вратата мина встрани в 35-ата минута.

Пожарът избухна в 40-ата минута, когато гражданите получиха дузпа, след като Стърлинг бе фаулиран от Мадс Рьорслев. Рияд Марез напредна като изпълнител и успешно изведе отбора си с 1:0 в 40-ата минута.

Брентфорд отговори на попадението с контраатака в 43-ата минута. Голът на Едерсон беше близо до допускане, тъй като противниковите играчи се възползваха от грешка на Сити, но нямаше допълнителни голове до полувремето и резултатът все още беше 1-0.

След почивката Сити веднага натисна газта, за да увеличат предимството си.

Сити отправи първа заплаха през второто полувреме в 54-ата минута чрез Кансело. Ударът на португалския играч все още беше слаб, така че лесно можеше да бъде подсигурен от вратаря Давид Рая.

Домакините най-накрая удвоиха преднината си в 69-ата минута. Голът започна с топката за примамка на Рая, която падна в краката на Стърлинг и след това веднага стреля. Рая можеше да парира, но отскокът беше успешно завършен от Де Бройне и направи резултата 2-0.

Сити продължи да атакува неспирно в оставащото време на мача, но нямаше допълнителни голове, докато реферът не приключи срещата.

Състав:

Манчестър Сити (4-3-3): Едерсон; Жоао Кансело, Рубен Диас, Джон Стоунс, Америк Лапорт; Бернардо Силва, Родриго, Кевин Де Бройне; Рияд Марез (Джак Грилиш 67'), Фил Фодън (Илкай Гюндоган 71'), Рахим Стърлинг.

Брентфорд (3-5-2): Дейвид Рая; Кристофър Айер, Понтус Янсон, Итън Пинок; Мадс Рьорслев Расмусен, Матиас Йенсен, Кристиан Норгаард, Франк Огочукву Оньека (Йоан Виса 70'), Рико Хенри; Серги Канос (Джошуа Дасилва 62'), Саман Годос (Брайън Мбеумо 62')