Клубът от Санкт Петербург победи португалската Бенфика в мач от Шампионска лига

Русия (bbabo.net), - Зенит Санкт Петербург, воден от старши треньора на руския национален отбор Туомас Саммелвуо, в петия предпоследен кръг от груповата фаза на мъжката Шампионска лига победи местната Бенфика при гост място в Лисабон, Португалия, с резултат 3:0 (25:16, 25:18, 25:16).

На отбора от Санкт Петербург бяха нужни 78 минути, за да направи всичко, така че зрителите, събрани на трибуните, около хиляда на брой, нямаха време да се насладят истински на волейбола. Но сред гостите бяха трима от нашите сребърни медалисти от Олимпийските игри в Токио - блокировачът Иван Яковлев, финиширащият Егор Клюка и диагоналният нападател Виктор Полетаев. Освен това нека добавим към тях олимпийската шампионка в редиците на френския национален отбор, либеро на Зенит Женя Гребенников. Нищо чудно, че с толкова страхотни противници Бенфика, отново, както в началния кръг през декември, не можа да вземе нито един сет.

- Бяхме изключително концентрирани, а домакините в началото на срещата действаха твърде емоционално и допуснаха редица грешки - каза след мача треньорът на "Зенит" Туомас Самелвуо. - Знаем отлично, че Бенфика не е само волейбол, а голямо спортно дружество с богати традиции, особено футболни. Този фактор ни даде мотивация.

Победителите от всичките пет групи и още три клуба от вторите места се класират за нокаутите в Шампионската лига

Поредният номер на турнето е пети, но отборът от бреговете на Нева изигра едва четвъртия си мач в група "D". По-рано на уговорената дата, поради проблеми с коронавируса в Берлин, срещата в Германия беше отложена по взаимно съгласие на страните за по-късна дата в Русия. А сега петербургците ще играят у дома с германския клуб два пъти подред - на 16 и 17 февруари.

"Берлин" късно снощи, с 3 победи в три мача и 9 точки, игра на гостуване със сръбската "Войводина". Показателят на "Зенит" беше 3-1 (9). Победителите от всичките пет групи и още три отбора от вторите ще се класират за 1/4-финалите на Шампионската лига. Санкт Петербург има добри шансове за плейофите, особено след като играят две срещи с основния си конкурент у дома.