Трите точки на Панарин и защитата на Шестеркин помогнаха на Рейнджърс да победят Флорида.

Русия (bbabo.net), - Ню Йорк Рейнджърс Руският нападател Артеми Панарин отбеляза печелившия гол и асистира два пъти срещу Флорида, за да стане четвъртият недрафтиран играч в историята, отбелязал над 50 точки през първите седем сезона в НХЛ .

Още в дебюта на срещата "Рейнджърс" поведоха след точно хвърляне на Мики Зибанеджад. Но "Флорида" все пак успя да се възстанови преди почивката. Антъни ДюКлер успя да надиграе руския вратар Игор Шестеркин.

След почивката Сам Райнхарт изведе Флорида напред, но Алексис Лафрение и Крис Крайдер успяха да обърнат хода на срещата. В последните 20 минути Крайдер отбеляза дупка, заемайки първото място в списъка на снайперистите, а Артемий Панарин, който преди това направи две асистенции, сложи край на мача - 5:2.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестеркин спаси 34 от 36 удара.

Панарин, отбелязал три точки, достигна 52 точки, отбелязани през този сезон. За сметка на неговите 13 гола и 39 асистенции.

Панарин стана едва четвъртият недрафтиран играч в историята на НХЛ, който отбеляза над 50 точки в седем поредни сезона в лигата. Рекордът принадлежи на Уейн Грецки, който счупи тази марка 15 пъти подред.