Овечкин постави личен антирекорд на сезона

"Вашингтон" в мача от редовния сезон на Националната хокейна лига (NHL) спечели на гостуващия лед "Питсбърг". Срещата завърши при резултат 4:3 след продължения.

Ник Дауд (6 минути), Даниел Спронг (40 минути) отбелязаха голове за московския тим, а защитникът Дмитрий Орлов отбеляза два гола, включително победния гол на руснака след продълженията (17 минути и 65 минути).

Хокеистът на "Вашингтон" говори за лошия навик Овечкин Хокейният руски нападател Евгений Кузнецов спечели една точка в срещата, като даде асистенция на втората шайба на Орлов. Вратарят Иля Самсонов замени чеха Витек Ванечек на вратата в първия период и спаси 24 удара.

Като част от гостите вторият гол отбеляза Евгени Малкин, който наскоро се завърна на леда след контузия.

Александър Овечкин удължи поредицата си без голове в мачовете на НХЛ до четири срещи (Вегас, Сан Хосе, Далас и Питсбърг). За първи път този сезон нападателят не успя да отбележи в четири поредни мача. Този сезон 36-годишният Овечкин е пети в списъка с реализатори с 58 точки (29 гола и 29 асистенции). Овечкин отбеляза 759 гола в редовните сезони на НХЛ, четвърти най-много в историята на лигата.

Вашингтон след 46 мача има 59 точки и е на седмо място в таблицата на Източната конференция. Отборът ще играе следващия мач в събота вечер на гостуване срещу Едмънтън.