Панарин чупи рекорда на Дацюк в редовните сезони на НХЛ

"Ню Йорк" в мача от редовния сезон на Националната хокейна лига (NHL) победи "Флорида" на своя лед. Срещата завърши при резултат 5:2.

Голове за отбора на домакините отбелязаха Мика Зибанеджад (1 минута), Алексис Лафрение (24 минути), Крис Крайдер (38 минути и 55 минути) и Александър Панарин (60 минути). Руското крило вкара шайбата, след като отстрани вратаря в последните минути, а Панарин отбеляза и две асистенции.

Овечкин постави личен антирекорд за сезона Хокей Така нападателят отбеляза 52 точки (13 гола и 39 асистенции) през този сезон. В момента той дели линията 8-10 в списъка на най-добрите реализатори за сезона с руснака Кирил Капризов от Минесота и Стивън Стамкос от Тампа Бей.

Панарин отбеляза 525 точки в първите си седем сезона в НХЛ, надминавайки Павел Дацюк (522). Първото място сред руснаците е заето от Александър Овечкин (679 точки), второто - от Сергей Федоров (592), третата линия е заета от Евгений Малкин (560).

Ню Йорк след 47 мача има 64 точки и е четвърти в класирането на Източната конференция. Отборът ще играе следващия мач в събота вечер на гостуване срещу Едмънтън.