Зенит при гостуване победи Баскония в Евролигата

Русия (bbabo.net), - "Зенит" в мача от баскетболната Евролига на гостуване победи испанската "Страна на баските" - 90:82.

Въпреки факта, че мачът се проведе в Страната на баските, Зенит се смяташе за фаворит. Но началото на срещата беше оставено на домакините. Още в началото те успяха да направят пробив и да спечелят първата четвърт - 24:22.

През втората десетина минути “Баскония” успя да увеличи преднината си. За дълго прекъсване "Зенит" изостава в дългосрочен план - 44:50.

Треньорският щаб на руския клуб в съблекалнята поработи върху грешките и втората част от срещата бе спечелена с 14 точки. Крайният резултат е 90:82.

Били Барън отбеляза 24 точки за Зенит, а Уейд Болдуин отбеляза 16 точки за домакините.