Деветият път има късмет, тъй като Оже-Алиасиме печели първа титла на ATP

РОТЕРДАМ: Канадецът Феликс Оже-Алиасиме сложи край на серията си от загуби от осем финала, за да спечели първата си титла от ATP в Ротердам в неделя с победа над световния номер четири и топ-поставения Стефанос Циципас. 21-годишният футболист триумфира с 6-4, 6-2 за 78 минути, като подкрепи полуфиналната си победа над втория поставен под номер и защитаващия титлата Андрей Рубльов. Преди неделя световният номер девет Оже-Алиасиме имаше рекорд 0-8 във финалите на ниво турне и не беше спечелил сет в нито един от тези мачове. Въпреки това той беше в стабилна форма през 2022 г., помагайки на Канада да спечели титлата на ATP Cup през януари, преди да стигне до четвъртфиналите на Australian Open, където избута втория номер в света Даниил Медведев до пет сета. Сега той може да се похвали и с водещите за сезона 12 победи в турнета.