Спорт Новини

Мълчание Бърнли, Ливърпул запазва надеждата да преследва Ман Сити

Бърнли, – Ливърпул продължава да поддържа надежда в надпреварата за титлата във Висшата лига този сезон, след като победи Бърнли с 1-0 на Търф Мур в неделя (2.13.2022 г.) вечер. Победният гол, отбелязан от Фабиньо в 40-ата минута, накара Ливърпул, който има един мач в ръката, да продължи да засенчва лидера в класирането с девет точки изостава.

Този резултат прави Ливърпул успешно спечелени победи в последните си шест мача.

Не е лесно за войските на Юрген Клоп да укротят домакините. През първото полувреме Ливърпул изглеждаше доминиращ при владеене (67%) и направи 6 опита, четири от които бяха срещу Бърнли. През първите 10 минути имаше три заплахи от Ливърпул чрез Мохамед Салах, Андрю Робъртсън и Трент Александър Арнолд, които все още не дадоха резултати.

Но Бърнли всъщност получи два чисти шанса, когато ударът на Джош Браунхил в 14-ата минута и Максуел Корнет в 17-ата минута все пак можеха да бъдат спасени от вратаря Алисон. Ливърпул отговори, когато ударът с десния крак на Наби Кейта все още можеше да бъде осигурен от вратаря в 21-ата минута.

Осем минути по-късно тежкият удар на Садио Мане също бе спасен от противниковия вратар. Безизходицата на Ливърпул бе прекъсната в 40-ата минута чрез гол на Фабиньо с ъглов удар. Резултатът 1-0 продължи до полувремето.

През второто полувреме изостаналите Бърнли веднага се опитаха да окажат натиск върху тях. Две заплахи дойдоха от Бен Мий и Джош Бруонхил, но все още без резултат.

Заплахата на Бърнли продължи и в 63-ата минута, когато ударът на Уаут Вегхорст все още можеше да бъде подсигурен от вратаря Алисон.

Мениджърът Юрген Клоп направи две промени. Джордан Хендерсън беше заменен от Тиаго Алкантара в 62-ата минута, след което шест минути по-късно Садио Мане беше заменен от Диого Жота. За щастие, докато не прозвуча дългата свирка, голът на Ливърпул беше сигурен.

Ливърпул успя да донесе у дома победа с 1:0.

Състав

Бърнли: Папа; Робъртс, Тарковски, Ми, Питърс; Ленън, Уестууд, Браунхил, Корнет; Родригес, Вегорст. Замени: Хенеси, Лоутън, Корк, Барнс, Макнийл, Стивънс, Колинс, Бардсли, Лонг

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Кейта, Салах, Мане, Фирмино. Внушение:

Келехер, Конате, Тиаго, Милнър, Окслейд-Чембърлейн, Цимикас, Джота, Диас, Елиът.