Назначен състав на руския мъжки отбор по биатлон за масовия старт на Игрите-2022

Русия (bbabo.net), - Стана известен съставът на руския отбор за масовия старт при мъжете на Зимните олимпийски игри в Пекин. Надпреварата ще се проведе на 18 февруари.

Отборът ни ще бъде представен от: Александър Логинов, Едуард Латипов и Максим Цветков. Логинов получи девети номер, Латипов - 13-ти, Цветков - 16-ти. Общо в масовия старт ще участват 30 състезатели. Даниил Серохвостов беше включен в броя на резервите.

Напомняме, че 15-те най-силни състезатели в общото класиране на Световната купа и победителите в индивидуалните състезания на Игрите автоматично се класират за масовия старт. Останалите участници се избират според точките, събрани в състезанията на текущата олимпиада.

Днес Латипов донесе втория медал за нашия отбор по биатлон, като взе бронза в надпреварата за преследване. А по-рано Латипов, заедно с Логинов, както и Кристина Резцова и Уляна Нигматулина, станаха трети в смесената щафета.