Азербайджанската батутистка Селян Махсудова спечели сребърен медал на Световната купа в Баку

Баку, 13 февруари,

Представителката на Азербайджан Селжан Махсудова спечели сребърен медал на Световната купа по гимнастика на батут в Баку.

Както бе съобщено, съдиите оцениха представянето на нашата гимнастичка на 52.780 точки.

Победител в надпреварата стана руската атлетка Ирина Кундиус с 53,900 точки. Първите три бяха затворени от италианеца Джорджи Джампиери (51.820 точки).

Припомнете си, че батутната гимнастика в Азербайджан започна да се развива от края на 2013 г. Световната купа по този спорт се провежда в Баку за пети път.

Имайте предвид, че спортните фенове могат да гледат състезанието на живо по телевизионния канал Idman.

Състезанията се провеждат със специално разрешение на Кабинета на министрите на Република Азербайджан в съответствие с правилата за карантина и санитарно-епидемиологичните изисквания, които са в сила в нашата страна и без участието на зрители.

По традиция гимнастичката с най-много точки в надпреварата за купата ще бъде наградена с традиционния трофей на AGF.