Бейл се завръща като Реал Мадрид, държан от Виляреал

МАДРИД: Реал Мадрид успя да завърши равенство без голове във Виляреал в събота въпреки завръщането след продължително отсъствие на Гарет Бейл с контузия. Пропускането на лидерите в Ла Лига ще даде подновена надежда за титлата на съперника Севиля след победата им с 2:0 над Елче в петък. Реал на Карло Анчелоти се отдалечи с четири точки от втората Севиля на върха, тъй като се стремят да си върнат короната, която загуби от Атлетико Мадрид миналия сезон. Реал се бореше през първото полувреме, преди да създаде шансове след почивката, но не можа да намери мрежата. Те отбелязаха само веднъж в последните си три мача.

Той претърпя различни наранявания през месеците оттогава, въпреки че е играл четири пъти за Уелс.

„Той имаше сериозна контузия“, каза Анчелоти. „Важното е, че днес той имаше шанс и той показа, че е с нас и че е отдаден.“ Бейл игра добре. Можеше да вкара гол. Той беше опасен отпред. Всичко, което му казах да направи, той направи добре.” Бейл изглеждаше опасен на места, с един удар от второто полувреме, насочен към напречната греда от вратаря на домакините Джеронимо Рули, преди да бъде заменен от Лука Йович в 15 минути до края. Анчелоти каза, че не е бил мислех дали Бейл може да играе срещу ПСЖ.

"Не знам. Трябва да изчакаме и да видим какво ще се случи в следващите няколко часа, защото можем да върнем всички”, каза треньорът. Карим Бензема липсваше за Реал, които се надяват французинът да е готов за пътуването до Париж. Виляреал бяха по-заплашващата страна през първото полувреме. Алберто Морено удари гредата и вратарят на гостите Тибо Куртоа отказа начален гол на Арнаут Данжума с фино спасяване. Реал доминираше притежанието във втория период, като Рули също спаси от Тони Кроос.” През първото полувреме отборът не желаеше, малко необвързан. Промени се през второто полувреме. Имахме повече възможности да играем по-директно”, каза Анчелоти.” През първото полувреме отборът се защитаваше твърде дълбоко и не бяхме агресивни в индивидуалните битки. През второто полувреме беше съвсем различно. Видяхме много по-агресивен отбор без топка. Това беше ключът.”