Спорт Новини

Реал Мадрид равен срещу Виляреал без гол Гилас Ал Хилал, Ал Ахли печели третото място в Световната клубна купа Лига 1: Бали Юнайтед победи Bhayangkara FC с 3-0

Виляреал, - Реал Мадрид трябваше да се задоволи с това, че донесе точка от Виляреал, след като игра без гол в 24-ата седмица на испанската лига на стадион Ла Керамика, събота (13.2.2022 г.). Тази допълнителна една точка, макар и да не разклати позицията на Мадрид на върха в класирането, но сега те изостават само с четири точки от най-близкия си конкурент Севиля.

Мадрид наистина беше разочарован в този мач. Показана атака от първите минути, Мадрид трудно демонтира защитата на домакините.

Няколко пъти усилията, положени от Винисиус-младши, винаги се спират. Дори Гарет Бейл, който имаше шанс в 42-ата минута, трябваше да преглътне трудно след удара му от средата на наказателното поле, след като получи входяща топка на Каземиро, все пак можеше да бъде подсигурен от вратаря Джеронимо Рули.

Междувременно Виляреал не е без възможности. Те успяха да осигурят сериозна заплаха за защитата на Мадрид, една от които беше ударът с левия крак на Алберто Морено извън наказателното поле, който все пак бе спасен от Тибо Куртоа в 38-ата минута.

И двата отбора се редуваха в атака през второто полувреме. Бейл се затрудни да отбележи отново, след като ударът му от дясната страна на наказателното поле все още можеше да бъде осигурен от вратаря в 56-ата минута. По същия начин тежкият удар на Тони Кроос в 70-ата минута отново беше осуетен от вратаря Рули.

В 85-ата минута дойде ред на Виляреал да получи шанс, когато твърдият удар на Джовани Ло Селсо все още можеше да бъде осигурен от вратаря. До прозвучаването на дългата свирка голове не бяха създадени.