Спорт Новини

„Като мечта“: Байерн се срина, за да шокира поражението от Бохум

БЕРЛИН: Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джошуа Кимих каза, че неговият отбор трябва да постави под въпрос манталитета си, след като падна до шокираща загуба с 4-2 от Бундеслигата Бохум преди сблъсъка в Шампионската лига с Ред Бул Залцбург в сряда.

„Това беше най-лошото ни представяне за сезона. Трябва да се запитаме дали това е манталитетът, който олицетворява Байерн Мюнхен“, каза унил Киммих пред Sky.

„За щастие този път се случи в мач от Бундеслигата, но в сряда имаме мач от Шампионска лига“, добави той.

Когато Робърт Левандовски влезе в началото за Байерн на девет минути, изглеждаше, че това ще бъде нормален следобед за многогодишните шампиони.

Но Бохум изравни бързо чрез Кристофър Антуи-Аджей, преди да поеме контрола в неистовите 10 минути преди почивката.

Юрген Локадия даде преднина на домакините от дузпа след игра с ръка на Дайот Упамекано, а непостоянният Байерн увяхна под напрежение.

Кристиан Гамбоа разби топката в горния ъгъл от границата на зоната две минути по-късно, преди Холтман да извие още един блестящ удар от далечни разстояния в хода на полувремето.

„Първият ми гол в Бундеслигата е срещу Байерн. Това е като сън!” Гамбоа каза пред Sky.

Левандовски дръпна гол през второто полувреме, но това беше твърде малко за Байерн, за да избегне четвърто поражение в лигата за сезона.

След седмица, в която германският футбол обсъждаше формата на плейофите за борба с безмилостната доминация на Байерн, наскоро повишеният Бохум направи брутално напомняне, че шампионите не са непобедими.

И все пак Байерн остава с девет точки преднина на върха в таблицата през нощта, преди пътуването на Борусия Дортмунд в Юнион Берлин в неделя.

Байер Леверкузен във форма остава трети, след като отслабна до победата с 4-2 над Щутгарт.

Леверкузен отбеляза десет гола в предишните си два мача, но бяха задържани от упоритата защита на Щутгарт, докато Муса Диаби не пробива наказателното поле, за да отбележи началото малко преди полувремето.

Новото португалско попълнение Тиаго Томаш изравни Щутгарт с първия си гол в Бундеслигата, но Амине Адли веднага възстанови преднината след свободен удар.

Флориан Вирц удължи преднината на пет минути след време, прокарвайки хитър нисък удар през вълна от крака и в долния ъгъл.

Томаш даде нова надежда на Щутгарт с инстинктивно завършване на другия край, преди Патрик Шик да запечата победата с вбиване.

На друго място, борещите се гиганти Волфсбург и Борусия Мьонхенгладбах се отдръпнаха от зоната на изпадащите с навременни победи.

Волфсбург победи бившия треньор Оливър Гласнер с победа с 2:0 срещу Айнтрахт Франкфурт, дузпа на Макс Крузе и късен гол на Доди Лукебакио, което им донесе втора поредна победа.

Ману Коне и Йонас Хофман дадоха удобна преднина на Гладбах, преди Яго да върне един гол за колегите си от Аугсбург.

Рами Бенсебайни възстанови преднината от два гола, преди Алфред Финбогасон да грабне късен утешителен гол.

Последният клуб Гройтер Фюрт си даде надежда в битката за изпадане с едва третата си победа за сезона срещу Херта Берлин.

Бранимир Хргота откри резултата само след 27 секунди и удвои преднината с дузпа през второто полувреме, преди Линус Гехтер от Херта да вкара първия си гол в Бундеслигата късно.

Фрайбург изпревари Унион Берлин на пето място с равенство 1-1 у дома с Майнц, като заместникът Нилс Петерсен отмени откриването на Александър Хак в първото полувреме.