Спорт Новини

Руският отбор допусна два гола за 35 секунди на Олимпиадата

Руският национален отбор по хокей допусна два гола за 35 секунди във втория период на третия мач от груповата фаза срещу отбора на Чехия на Олимпийските игри в Пекин.

Руският нападател Дмитрий Воронков беше изгонен преди края на мача за удар с глава. Руснаците бяха превъзхождани по брой за пет минути. Чехите реализираха това премахване на два пъти - отличиха се Давид Крейчи и Михаел Спачек.

RBC излъчва тази среща онлайн.

След втория период чехите печелят с 3:2.

Руснаците спечелиха предишните два мача срещу Швейцария (1:0) и Дания (2:0), като директно стигнаха до 1/4-финалите.

Съгласно регламента на турнира, победителите от трите групи и най-добрите от отборите, заели второ място директно отиват на четвъртфиналите. Останалите отбори ще играят допълнителен кръг от плейофите.